Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: Ali farmacevtske firme res samo varajo bolne in zdrave?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-521 sporočil: 5.625
[mataj]
> [lukav]
> yo mataj, zdaj ko je svinjska gripa že skoraj odkrulila - daj me malo razsvetli, koliko ljudi je pomrlo zaradi vakcin in živega srebra, koliko jih končalo s hudimi nevrološkimi motnjami in vsem ostalim, kar si tako veselo napovedoval.

Vem za en primer nevroloških motenj, nek zelo daljni znanec, star možakar. 5 dni po cepljenju je fasal paralizo od kolen navzdol in nezavest. Za silo si je opomogel, toliko da lahko hodi, a še vedno se komaj vleče in ne upa si sam čez cesto, ker nikoli ne ve, kdaj se bo sesedel. Zdravnika je vprašal, če je to zaradi cepljenja in zdravnik je jasno rekel "ne". Ko ga je vprašal od česa pa je to, je bil odgovor jasno "ja, tega pa ne vemo". Tudi mi ne bomo nikoli vedeli, če je bilo to res zaradi cepljenja in koliko je bilo takih primerov. Po tem, ko je medicinska stroka cepivo razglasila za brezgrešno, pač ne bo šla pljuvat v lastno skledo.

Sam sem imel bližnje srečanje dohtarske vrste z neko dohtarco stare šole, ki me je pregovarjala, da se grem cepit. Debata je bila precej vroča, na trenutke sovražna, na koncu pa mi je le uspelo izvleči tole izjavo: "Če gre recimo 30% ljudi za 10 dni na bolniško, je to ogromen strošek, ki si ga v tej krizi ne moremo privoščiti. Par primerov trajne invalidnosti stane bistveno manj. Cepljenje je za skupno dobro, tudi jaz sem se šla cepit zaradi tega." Moja prva reakcija je bila, da jo sočno pošljem v 3PM, ampak sem se ugriznil v jezik. Do ljudi, ki so iskreni s tabo, pač ne moreš biti tak. Sem jo pa kljub temu opozoril na dejstvo, da je svoje zdravje tvegala za tuje profite.
skratka, tvoj odgovor je nada, zilch, zero?

veš koliko starih možakarjev vsak dan pade v nezavest? kakšna je verjetnost, da se enemu to zgodi 5 dni (5 dni!?) po cepljenju.

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(