Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-175371 sporočil: 3
To je že lepo, da oglašujejo in opominjajo na pomembnost skrbi za živali. Tisti ljudje, ki ne skrbijo zanje, niso niti ljudje. Je pa objava teh plakatov metanje peska v oči javnosti: inšpekcijske službe, ki na terenu nadzorujejo kako ljudje skrbijo npr. za živali na kmetijah, se poskušajo izogniti odgovornosti, ki jo nosijo, svojemu delu, saj dobesedno odkorakajo mimo na kratko verigo pripetih psov, ki živijo na takšen način vso svoje življenje, brez vode, živečih na trdih betonskih tleh, brez strehe, ki bi jih ščitila pred vremenskimi vplivi ter nekaj kosti hrane dnevno. In mačke za katere bi naj zadoščalo, da lovijo miši okrog hiše. Brez, da bi dobile nekaj normalne hrane. Ali si živali ne zaslužijo vsaj osnovnih stvari, ne pa da je njihovo življenje en sam boj za preživetje. Ljudje ne skrbijo, da njihove živali ne bi imele leglo za leglom, nekajkrat letno kotijo, mladičke pa kmetje na krut način pokončajo. Veste kakšna psihična bolečina je to zanje? Da o živalih v hlevu ne govorim. Marsikje živijo na neprimeren način in samo čakajo, da se jim na krut način konča njihovo kratko življenje. Močno upam, da ni povsod tako in da so inšpektorji, ki vidijo, opomnijo ter nato tudi preverijo ali se je življenje tem živalim izboljšalo.
Pa še en nasvet: predlagala bi, da se uvede poostren nadzor nad tem ali imajo ljudje pse na sprehodih v naseljih na povodcih. Oziroma se obvešča tudi o nujnosti tega. V našem naselju je takšnih ljudi 5%. Mojega psa so že 5krat napadli, imel je fizične poškodbe, da o psihičnih, ki jih bo nosil vse svoje življenje ne govorim. In to so mu storili brezvestni lastniki, ki vedo, da imajo neobvadljivega, napadalnega psa, a ga kljub prošnji, da ga pripnejo, prosto spuščajo naokoli. Marsikdo od nas lastnikov je že bil deležen verbalnega napadanja kako si drznemo prositi, da pse pripnejo. Kakšna aroganca!Da o tem, da sem dobila ugrize tudi sama, ko sem želela zaščititi svojega 5kg kužka niti ne govorim. Usmerite svojo energijo tudi na to področje!!!!!!

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(