Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Prekmurje, propadajoča slovenska kolonija

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-171999 sporočil: 1.852
[Glavni forum] Tema: Re: Prekmurje, propadajoča slovenska kolonija
[#310295] 05.09.08 12:28 · odgovor na: anon-1745 (#310179)
Odgovori   +    0

jerry je napisal(a):
lecner tokrat zadnjiča samo za tebe:

1.) največ prihodkov država pobere iz DDV-ja, ki ga plačujejo vsi. Npr. dohodnina predstavlja 10%, zato ne stokaj, ker iz tistih 600-800 € bruto, ki jih ti dobiš itak ni nobene koristi.

2.) tvoje "srečanje" na forumu je zame bilo zelo poučno. Na vsake toliko se srečam z ljudmi, ki take včasih ustrelijo, da si človek misli "ma večjega bedaka pa že ne"...ampak ne, ti si dokaz, da človeški idiotizem nima meje. In veš kaj me pri bedakih najbolj zabava? To da so tisti najbolj bedasti tudi najbolj glasni:). Imajo pa bedaki tudi srečo, ker se ne zavedajo kako bedasti so.

3.) si navaden dvorski pajacek. tuliš na glas koliko denarja ti daš Prekmurju, ko te pa vprašam za konkretne številke (govoril si o raznih posebnih transferjih, ki jih samo Prekmurci redno dobivajo) pa začneš nekaj filozofirat. Se pravi nič konkretnega iz tvoje strani.

4.) poleg tega si nepismen, ker mojih postov enostavno ne bereš oz. primitivno obračaš besede.

Imaš pa srečo, da je forum. Če bi se srečala v živo bi te verbalno (da ne bo pomote, jerry je bolj pacifistične narave, v primeru spora raje toži:)) zdrobil, kot majhen orehek z nogo. Oz. kako bi walter wolf dejal, najprel bi te pojedel, nato prežvečil in izpljunil. Nato bi te vred s tvojim renaultom clio odnesel v prtljažnik mojega avtomobila ter v luki koper na naslednjo ladjo za kitajsko, kjer bi delal v enem izmed sweatshopov za 0,05$ na uro. Tam so, glede na svoj zaslužek, po tvoji logiki najbolj leni ljudje na svetu.

O Prekmurju se pa vsaj z mano več ne boš pogovarjal, ker si postal dolgočasen. Pojdi v svojo lokalno beznico pa se tam pogovarjajte z ostalimi pijandurami o tem kako ste vsi najbolj pametni a na koncu mesca vam ne znese niti kg kruha.

Poglej đeri, jaz sem do tebe zelo prizanesljiv, zato ti samo odgovarjam. Nič ne provociram, si ne izmišljujem stvari o tebi (kar ti počneš o ostalih na tem forumu) in debate, za razliko od tebe, nikakor ne spravljam na raven "ad hominem". Vsi na forumu govorimo o Prekmurju (v zvezi s kolumno), ti pa govoriš predvsem o nas.

I.

Ok, država pobere največ prihodkov iz DDV-ja, ki ga plačujemo vsi (ki ustvarjamo dodano vrednost in tisti, ki kupujejo "končne" proizvode ali storitve). Ali je tako težko razumeti, da Prekmurje nikakor ne dosega povprečne slovenske dodane vrednost (na zaposlenega, na potrošnika,...)? Prekmurska podjetja ustvarjajo nižjo dodano vrednost od povprečne, zato državi plačujejo manj davka. Prekmurski potrošniki imajo nižje plače od slovenskega povprečja, zato plačujejo manj DDV-ja. Torej, đeri, ali se strinjaš, da tudi po tem kazalcu Prekmurje prejema posebne transfere od dražve?
Zakaj posebne?! Ker vsi prekmurski subjekti (podjetja in posamezniki) iz državne blagajne, ki predstavlja polovico slovenskega BDP-ja, črpate skupaj več, kot pa v njo plačujete. Iz enega konca se preliva v drugega in tovrstno davčno prerazporejanje nikakor ne daje pravih koristi - Prekmurje je najboljši dokaz za to.

II.

Ker na forumu ne moreš povedati nič pametnega, raje razkazuješ svoj "bogat" besedni zaklad. Torej še nekaj o tem.
Praviš, da bi me v primeru spora tožil! Predlagam ti, da se ozreš po vseh komentarjih in poiščeš mesta, v katerih misliš, da imaš podlago za vlaganje tožbe (ob tem bodi pozoren na stvari, ki jih ti pišeš drugim in se dotikajo njih ter stvari, ki jih pišejo drugi - te nikakor ne letijo nate, ampak na Prekmurce). Đeri je lahko pasivno legitimiran v kakršnemkoli postopku, saj gre zgolj za psevdonim fizične osebe, ki piše komentarje; na drugi strani pa boš težko našel đerija, kot potencialno akitvnega subjekta.
 
Če se želiš pogovarjati o takšnih stvareh, naj te opozorim đeri, da lahko na podlagi evidentno žaljivih in nestrpnih vsebin, ki si jih v svojih komentarjih pisal na moj račun, zoper tebe začnem kazenski postopek. Tako bom prišel, s pomočjo sodišča, po uradni poti do tvoje identitete. Nato pa bom kazenski postopek razširil še v adhezijskega in od tebe terjal plačilo odškodnine.
 
Torej đeri ali si res prepričan, da si na tem forumu najpametnejši? Ali meniš, da si se s psevdonimom dovolj dobro potuhnil? Poglej, zaradi mene lahko pišeš karkoli. Nobenega dvoma ni, da si uspel gostilniško debato spraviti na internetni forum (držiš pa se je zgolj ti), vendar đeri, če misliš, da boš potem, ko so ti iz rok spolzele še zadnje trohice argumentov, debato lahko začinil z nekakšnimi grožnjami, ti povem zgolj to, da nisi naletel na pravega človeka.        ;   

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(