Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

kzupanc sporočil: 10.519
[XDONA1]
Če je kdo tukaj ubrisan, si to ti ;)

Zanimivo je, kako enkrat daješ cent na cent, v naslednjem priuspevku pa trdiš, da je izplačilo nagrade za uspešnost pač le malenkost. Če si malo preračunaš, boš ugotovil, da neobdavčen regres in božičnica bistveno več prispevata v žep posameznika, kot npr zviševanje olajšave v naslednjih 3 letih.....

Lahko zaključiva tukaj debato, ker me očitno ne razumeš. Jaz od desnice pričakujem, da bodo sistem spremenili na bolje, ti si pač zadovoljen s tem, da ne povzročajo dodatne škode.
Jaz trdim, da desnica, ko je bila na oblasti sistema ni spremenila, ko je bila v opoziciji, pa je imela polna usta o tem, kaj bi morali narediti.
Problem je, da neobdavčen regres ni neka sistemska, ampka parcialna rešitev. Prav bi bilo, da se dokaj radikalno zviša splošna olajšava in uvede enotna davčna stopnja recimo 20% do plač okoli 4000 bruto mesečno. Neko merilo v podjetjih bi morlao biti, d apovprečen razvojni ali IT kader dobi neto v razmerju do minimalca kot direktor do njega. Če ima direktor 9000 neto in je minimalec v firmi 1000 neto, mora povprečen izobraženec imeti 3000 neto. Za primer. Regres je neka dodatna nagrada, obdavčitev pa je letna dohodnina. In tja naj se šteje vse dohodke.

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(