32 min
Ko se upokoji vodja gradnje
1 ura
Hrvaško ustavno sodišče: Milanović ne more biti več ne mandatar ne premier 2
2 uri
Podjetja imajo le še do ponedeljka čas za predložitev dokazil o škodi v lanskih poplavah
2 uri
DZU vidijo priložnost v krepitvi digitalnih prodajnih kanalov
2 uri
Kako ravnati ob kibernetskih incidentih? Razlagamo v šestih korakih
3 ure
Kaj se lahko naučimo od lanskih poplav? (PRO)
3 ure
Odlagališče odpadkov za NEK že zdaj presega 227 milijonov evrov
3 ure
V Indiji so stekle maratonske volitve - zmago si obeta premier in šef nacionalistične stranke Modi
4 ure
Sandoz začenja gradnjo razvojnega centra v Ljubljani, Novartis v bližini dokončuje novo tovarno
4 ure
Koliko so lani zaslužili menedžerji borznih družb in koliko jim je pobrala država 10
4 ure
Renault in CMA CMG z dodatnimi milijoni za projekt lahkega električnega dostavnika
5 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
5 ur
Z brniškega letališča lani za skoraj tretjino več potnikov kot leto prej
5 ur
Globalno bo letos prodaja gradbene opreme malenkost upadla
5 ur
Cene industrijskih proizvodov mesečno malenkost gor, na letni ravni navzdol
5 ur
Kakšna bo slovenska zgodba najbolj razkošne škode
6 ur
Policija danes poostreno nadzira prekoračitve hitrosti
7 ur
Kako smo razglasili ESG-prvaka 2024 in zakaj so udeleženci (tudi nam) tako ploskali
7 ur
Sedež združene NKBM in SKB bo v Ljubljani; Se bo izpraznila še ena velika bančna stavba v prestolnici? 1
8 ur
Zakaj je energetska samooskrba za podjetja tako pomembna in kakšne so rešitve na trgu? (Oglas)

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kako je EU postala tudi oblastnik medijev?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

0513ANITO sporočil: 10.814
[Glavni forum] Tema: Kako je EU postala tudi oblastnik medijev?
[#3018761] 01.04.23 20:19 · odgovor na: alpha7B5sn (#3018760)
Odgovori   +    2
[alpha7B5sn]
Glede RT International je 'sprejem' odvisen od operaterja (ti večinoma ta medij blokirajo, vsaj za splošno ljudstvo, za 'rajo' ...), bi rekel, oziroma od 'prepustnosti' vaših službenih povezav in 'filtrov'.

Za tiste, ki imamo na mobilcih aplikacijo RT (News), z blokadami (začuda) nimamo težav, niti jih ni bilo. So pa omenjeno aplikacijo (žal in pričakovano) umaknili iz mobilnih prodajaln, kar je seveda eden od prvih korakov propagande, ampak neke druge ... (Vendar, če se ne motim, se že nameščene aplikacije, vsaj na iOS, Android ne spremljam več toliko, občasno še vedno posodabljajo.)

Kdor želi prek spleta 'loviti' RT, naj si namesti na 'pametni' telefon neko VPN aplikacijo, po želji. Te so ponavadi plačljive, recimo za ~30€ na leto. Potem izbereš še nek Rusiji prijazen strežnik, sam kar neposredno ruskega, in rt.com, pa sputnik.com in podobni portali se bodo čisto normalno odpirali, seveda. Mimogrede, jaz uporabljam kar opremo od Kasperskega. (Ja, je kar treba oholeže in zblojence v EU vsaj malo dražiti ...)

Drugače pa - RT je zame bil, zadnjih 15 let daleč najboljši informativni program sploh. Njihov TV kanal sem spremljal dnevno in je tovrstne potrebe pri meni pokrival vsaj 80%-no! Se ti pa potem razne TV Slovenije, Odmevi in podobno, pa tudi zahodni medijski (mainstream) lipicanci zdijo prav smešni (...). Še to - na RT nisem nikoli občutil kakršne koli propagande! Zelo daleč od tega. Je nekaj tipičnega ruskega 'melosa' in nemotečih posebnosti (sploh, če človek ve, čemu tako). Tiste prave propagande pa je enormno veliko v resnici vsepovsod naokoli, torej drugje. Ruska propaganda, če že, je precej nedolžna, in običajno skoraj vedno le posledica neke druge, tuje propagande. To je moje osebno videnje in izkušnja. (Z drugimi besedami - jebe se jim, dokler jih nekdo ne drezne premočno.)
Hvala za razlago..
Torej moj Abčutek le ni bil brez osnov...

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen