Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

XDONA1 sporočil: 1.166
[0126Bacis]
> In čeprav se deloma strinjam s tem, da se net zero čisto preveč napihuje in marsikdo lepo živi na ta račun, dejstva govorijo sama zase. Dejstva, ki niso prišla s strani tega ali onega kvazi strokovnjaka iz Bushevega naftnega lobija ali "skeptičnega" portala, kjer skoraj da ne priporočajo nošenje alu pokrivala kot zaščito pred vplivom zlobnih sil.

OK, poglej še tole, resnična podnebna kriza (5 minut): youtu.be/vEFmVgjdLfs

Zmanjšanje porabe fosilcev vodi v
- inflacijo
- smrtonosne zime
- izgubo delovnih mest
- masovno lakoto
- pomanjkanje gnojih in s tem pomanjkanje hrane

Če pa imaš čas, priporočam še predavanje astrofizika, ki mu ne moreš očitati neznanja
Tom Nelson Interviews Willie Soon: Global warming: Mostly human-caused or natural?
1,5 ure: youtu.be/djvfutJWRhY

Ali vsaj preleti diapozitive:
• Slides: tomn.substack.com/ap...4a73c5.pdf
• PPT, PDF www.ceres-science.co...ost/iccc15
Sem preletel, pri prvem linku sem se ustavil po 1 min, ko gospod trdi, da je energetska kriza, ki je posledica novih politik vodila v pomanjkanje nafte, plina in premoga. Vsega je v izobilju danes in tudi cene so zgodovinsko gledano nizke. Če se spomniš nedolgo nazaj, zakaj je cena zemeljskega plina šla v nebo, ti bo mogoče ta izjava tudi tebi sumljiva.

Sicer bi te pa prosil, da se omejiš na znastvene članke, katerih metode so preverljive. Tej linki primerkov, ki v osnovi zavračajo to teorijo in skušajo na vsak način dokazati (velikokrat s smešnimi argumenti, kot je ta zgoraj) so pač le populizmi.
Lahko ti seveda tudi jaz prilepim tono člankov in znantvenih objav, katere niso diskutabilne in slonijo na resničnih meritvah in ne domnevah in antidomnevah.

O Willie Soon-u pa samo sledeče:
In 2011, it emerged that Soon received over $1 million from petroleum and coal interests since 2001
en.wikipedia.org/wik...illie_Soon

Da ne poudarjam, da so mu recenzenti kompletno sesuli objavo v Climate Research, zakaj, ti pa tudi tam piše. (pa ne zato, ker so imeli zadaj neko "agendo" ampak, ker je so uporabili napačne vhodne podatke). Poglej tudi, kdo je bil financer te študije.

Torej, zanimajo me znanstveni članki s točnimi meritvami, ki so prestali recenzije in ne you tube izjave "strokovnjakov" na plačilnem seznamu naftnega in energetskega lobija.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen