Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Endimion sporočil: 10.293
Ne zdi se mi svinjarija. Ker so legalni okviri različni med državami.

Verjetno bi komotno Magna plačala ljudi lih tolk ali morda malo manj tu, kot pa tam. Ni jim pa treba! Seveda pa to potem potegne za sabo tudi to, da pa morda za ponujeno cifro folka ne boš dobil.

Kar se tiče pa DE, in eksodusa jugosov iz juge v 1960-ih, imam le pričevanje deda, ki je takrat tezgaril tam. Enaka plača. Al je to Joergen al pa Andrej. In večina jugosov je šla v DE delat najnižje plačana dela. Ko je jugosov zmanjkalo, so bili pa Turki. Pred njimi pa Grki in Portugalci. Celo v 1980-ih Angleži. (Poglej si humoristično serijo Auf Wiedersen Pet. Jimmy Nail v glavni vlogi).

Razlika je bila takrat (in danes je tudi pri nas tako), da povprečen Joergen ni hotel delat za ta denar. Če pa je hotel, je dobil lih tolko, kot Andrej iz Jugoslavije, ko sta delala enako delo. Švaba ni delal razlik. Niti jih ni mogel. Ni bilo zakona. Bile pa močne kolektivne pogodbe. Tudi če je blo za nemške razmere to nikakva plača je bila 1. Boljša kot vse kar si v jugi dobil, in 2. Ni diskriminirala.

Na ladjah se je ta diskriminacija dogajala ogromno let. Ko sem imel jaz kot 3 častnik stroja, a Evropejec, višjo plačo kot 1. Častnik stroja, ki je bil iz Indonezije. Se je dogajalo. Dokler ni IMO (international maritime organization) udarila po mizi, in ladjarje prisilila da folk enako plača za enako pozicijo.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen