Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

trocki sporočil: 1.188
[hostamox]
Se bom obregnil le na nizek proracun.
Drzava posredno razpolaga, mislim da s preko 40 procentov bdp.
Se pravi skoraj polovica kar ustvarimo, nam država zapove koliko in komu.
Problem je da imaš naceloma prav, a hudič je v detajlu, ki ga frankl omeni na koncu:).
Tudi cerkev uči uboštvo, enakost etc, pa ste ravno levicarji najbolj proti njej.
Ona si je jemala baje desetino. Men je levicarstvo bolj podobno religiji kot pa razumu, žal.
Če se prav spomnim, je BDP Slovenije cca 55 milijard, proračun pa dobrih 10 milijard, torej 20% BDP-ja. OK, ne vem, kaj misliš s "posredno", ampak da prideš do 40%, mora to biti težko toliko kot proračun.

Cerkev že res da uči uboštvo, ampak prakticira pa vse kaj drugega. Že zaradi tega vsak razumen človek nasprotuje cerkvi.
To o desetini cerkve in polovici države sem poslušal že 50 let nazaj. Ampak ti, ki so to omenjali, nikoli niso povedali, kaj si dobil za tisto desetino in kaj dobiš za to polovico. Niso pa mogli povedati zato, ker niso razumeli. Npr. tega, da če greš k zdravniku, to v resnici ni zastonj, če greš v šolo, tudi ni zastonj.

Kar se tiče pogleda na politična prepričanja, se pa s tabo strinjam. Meni je namreč desničarstvo bolj religija kot razum. Seveda mislim s tem na tisto neoliberalno ali konzervativno stran desničarstva. Če pa sem štejemo razne verzije fašizma, kot so trumpizem, orbanizem, janšizem in podobne, tu pa ne gre več zgolj za vprašanje religioznosti, tu gre že za veliko verjetnost, da bo prišlo do povzročitve resne škode družbi, lahko tudi do zločinov. Poglejmo samo primer Breivika, ki ima isti vokabular kot branko Grims.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen