Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Absolutna oblast slovenske levice

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

hostamox sporočil: 8.460
[Glavni forum] Tema: Absolutna oblast slovenske levice
[#3011873] 28.11.22 10:21 · odgovor na: crt (#3011855)
Odgovori   +    0
[]
> [hostamox]
> Ne vem pa, zakaj thinkthanki kot volilci levice ste, po razpadu Lds nasedate stalno novim facam in stranke kar po defaultu čez čas razpadejo.
> Oz je to ta leva naprednost, da je nekaj stalno novo, ;) pa čeprav isto.

jaz sicer ne volim te robe, niti mi je apriori motivacija barva majice, ampak a je to res nasedanje? namrec zadeva funkcionira kot oglasevano - drzi jj stran od oblasti.
Drži a potlej pade tisti stereotip o večjem intelektualnem dometu levih volilcev, pač so isti bunkeljni kot tisti na desni. Volijo proti. Z intelektom pride tudi določena dolžnost, da z njim nekaj delaš, kot večkrat beremo se leva opcija trudi tudi za egalitarnost, nacionalno pripadnost. Pa ljudje vseeno nimamo velikega zaupanje v državne institucije, pokojninski in zdravstveni sistem šepata, davki pa so tudi precejšnji.
Res je, da je obojih volilcev bilo na trenutnem referendumu slaba polovica. Tako da se večina zaveda, da je vse skup le predstava za javnost. Problem pa je, da to mogoče ni najbolje za demokracijo.




morda smo pa z velikim egom golobom in logarjevo demonstracijo o obstoju dometa onkraj janse na pragu tega, da se pristopa pliticnih plemen obrneta, wouldn't that be something... po moje se nismo tam, samo omenjam zaradi kompletnosti obravnave :)
Vsekakor, sam to je bolj rezultat časa, pač evolucija in tisti z določenimi lastnostmi prežive,prosperirajo. Je pa kot pravi aleks evolucija čisto nepredvidljiva.
Na srečo smo bogata družba (gledano na 9 miljard ljudi)in se gremo "atensko demokracijo na račun suznjev". Hec pa je da se tega mogoče ne zavedamo.
Ko si enkrat v prvi ligi je potrebno marsikaj da si med prvimi tremi, ne le trening, če imamo že kar nekaj delavnosti in talenta (sicer ne preveč), nam manjkajo prodorni strategi. Žal je ta igra brez jasnih pravil(teh smo bili zgodovinsko naučeni) in se ne znajdemo najbolje.
Akumulacija kapitala bi ziher pomagala :). Mogoče smo ga nekaj nabrali v času juge na račun ostalih prebivalcev juge, stanovanjski fond?, velika podjetja, ki so izvažala ?

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(