Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

crt sporočil: 27.189
Zadnja sprememba: crt 06.08.2022 17:10
[Froc]
Glede na to, da še kar naprej ustvarjajo denar in ga zapravljajo, se grejo vojne, ne spreminjajo politik, razen rahle pocenitve bencina za katero je še treba videti koliko časa bo trajala in zakaj, ne delajo ničesar nič drugače in je najverjetnejši rezultat, da bo tudi trend ostal nespremenjen. Torej tudi inflacija in strokovna recesija, politična pa menda še ne. Ta je bolj stvar kdaj jo bodo priznali, če sploh.
no, te nastete stvari so tam poceli ze skozi vec predznakov tako cen kot gdp.

pocenitev bencina je nad 20% (od 5+ na mestoma ze pod 4). pocenitev psenice in nafte je na raven pred ukrajino, podobno kup drugih surovin. retailerji na earnings callih jamrajo, da imajo polna skladisca, ker so koncno dobili za vsak primer vec naroceno robo in da zdaj nimajo kam z njo in delajo razprodaje.

ta slika je vsekakor zelo drugacna od se par mescev nazaj obupovanja, kako gre vse samo v luft in ni nicesar za dobit.

tako da glavna stvar za gledat zdajle so place / zaposlenost in nepremicnine ... ker zgolj na podlagi surovinskih inhputov bi lahko imeli celo deflatorne cifre.

tu bi znova spomnil na to, kako smo 2008 najprej imeli spike inflacije, ki mu je sledil obrat nihala v kontra smer.

kar se tice odlocitve "mi ne priznajemo ovaj sud", da 2 kvartala krcenja gdp kao vec nista to, to je pac politicni teater. celo ni prvic, sanja se mi na pol glave, da sem na tw bral o podobni pozi iz leta 1974, nimam pa zdajle linka pri roki. -- edit: evo ga twitter.com/jasonfur...7593946114

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen