Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek TOP 15 električnih avtov po porabi energije

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.870
[Avto] Tema: TOP 15 električnih avtov po porabi energije
[#3003421] 06.08.22 12:13 · odgovor na: Gregor1976 (#3003383)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 06.08.2022 12:19
[Gregor1976]
> [najobj]
> > [alek14]
> > Nekaj se premika pri baterijah. 1000 km WLTP bo najbrž možno v 5 letih.
> >
> > Pri "range" ne smeš računati z novo baterijo. 50% je preverjena empirična številka.
> ... čuj, ker imam rad zvok motorja in vonj po bencinu, me električni avtomobili niti malo ne zanimajo, kolikor pa sem zaradi agresivne propagande sezanjen, pa se že od prvega dne proizvodnje električnih avtomobilov pri baterijah vedno nekaj premika ... no, ne razumam pa, zakaj se noben proizvajalec električnih avtomobilov ne spomni, da bi se premaknil v smer, ko bi namesto zamudnega "tankanja" - polnilnic ni dovolj in elektrika ne bo vedno zastonj - baterij na tankštelah vsaj za svoje modele - če res mora imeti vsak avto drugačno baterijo - ponujal zamenjavo praznih baterij s polnimi, ki bi jih ob primernem plačilu razlike elektrike v "stari" in "novi" bateriji delavci na tankštelah v nekaj minutah preprosto zamenjali ... evo, in bi bil tudi za stanovalce blokovskih naselij - takih je med vozniki največ - problem rešen, ker bi bila zgodba podobna tankanju bencina pred leti, ko si bencina nisi natankal sam ...
>
> P.S.: da ne bo pomote, "stare" baterije delavci na tankštelah ne bi vrgli v smeti, ampak bi jih namesto voznikov čez noč lepo napolnili in drugi dan kot "nove" spet prodali ...
Žal te baterije niso take, kot baterije, ki jih kupiš v trgovini za drobno elektroniko. Akumulator električnega avta lahko tehta tudi pol tone. Tako da ni ravno zadeva, ki bi jo zamenjal, kot plinsko bombo.
... OK, ker me zajebavaš - na osnovi česa si dobil občutek, da sem glup - tote baterije za drobno elektroniko ne bom komentiral, čeprav imajo v bistvu enako funkcijo kot avtomobilske ...

P.S.: mogoče nisem bil dovolj jasen, mislil sem namreč na nekaj podobnega bateriji oziroma akumulatorju, ki je namenjen funkcioniranju številnih drobnih porabnikov elektrike v vsakem "navadnem" avtomobilu ... ja, res pa nimam pojma - električni avtomobili me ne zanimajo - kako težke so baterije za pogon motorja, ampak tudi zelo težke baterije - ker avto verjetno "traja" dalje kot baterija, mora tudi izrabljene baterije nekdo zamenjat - je ustrezno usposobljenim delavcem z ustrezno opremo seveda v ustrezno projektiranem avtomobilu lažje zamenjat v desetih minutah, kot pa - če jih sploh imajo kje napolnit - vsakemu vozniku napolnit svojega jeklenega konjička v desetih urah ... no, vsekakor pa "moja" ideja zahteva povsem spremenjen pristop k izdelavi in funkcioniranju električnih avtomobilov v praksi ...

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen