Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: V pričakovanju Evergrande!?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-333107 sporočil: 8.271
[Borza] Tema: V pričakovanju Evergrande!?
[#2963532] 05.10.21 12:17 · odgovor na: tommek (#2963489)
Odgovori   +    2
[tommek]
Do današnjih novic o novih likvidnostnih težavah nepremičninskih podjetij na kitajskem sem bil mnenja, da je Evergrande preveč pomemben, da ga Kitajska ne bi rešila in bi bilo konec trenutnega straha na borzi.

Se mi zdi, da so težave na Kitajskem večje kot jih prikazujejo. Vidimo le vrh ledene gore?
Vedno (od začetka) vidiš le vrh (ledene) gore! Kot pa je Roco5 že omenil, so počasi mehurčke že začeli spuščati.... 300 miljard je ogromna številka! Ta balon se bo skrčil, morda celo do polovice, izgube se bodo porazdelile, nekaj tukaj in nekaj tam, izgube bodo nekateri nadoknadali kar nekaj let, kitajci bodo imeli manjši zastoj, nekaj let? Malo bodo devalvirali in še malo natisnili in v nekaj letih bo zadeva poravnana...
Saj tako, podobno situacijo smo imeli tudi pri nas, ki jo verjetno pomni in razume vsak investitor, ki ni od včeraj! Banke smo prodali, izgube porazdelili,.... Zato se izogibam bančnih delnic, tudi domačih, kot Hudič križa! Imeti moraš veliko znanja in razumevanja, pa še neprestano moraš biti na preži, kaj in kako se dogaja! Zato se jih ne dotaknem niti s palico, čeprav mi je bilo pri IPO jasno, da bi se jih dalo dobro naviti in z njimi tudi zaslužiti...

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen