Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: Furs: Rudarjenje kriptovalut obdavčljivo, poredka prodaja ne

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

crt sporočil: 27.122
Zadnja sprememba: crt 25.02.2021 08:48
ni mi znano, da bi obstajal taksen postoppek. vprasaj kaksne tezkokategorce na tem podrocju, recimo simica.

(edit) oziroma... nekaj se mi sanja, da je pred casom nastala moznost vprasati furs "recimo, da jaz naredim X, kako bi to bilo obdavceno" in dobis mnenje, ki je potem zavezujoce. vendar ne vem zdajle podrobnosti niti tega, ali je to za vse zavezance ali samo za pravne osebe.

nekaj sem nasel -

preveri, ali je tole se aktualno in ali ti kaj nuca:

Zakon o davčnem postopku (ZDavP-2)
14. člen (zavezujoča informacija)

www.racunovodstvo.ne...vp/14-clen

www.actax.si/blog/da...nem-organu

in s tem povezano, upam, da ti dela link:
drive.google.com/fil...sp=sharing

kar se tice nekih drugih casov, kot omenjeno davcna dzungla in mehkoba nista slovenski unikum - verjetno bi se americani smejali, kako super enostavna in pregledna da je slovenska davcna zakonodaja.

(kot zanimivost, short term capital gains imajo stopnjo lahko tudi 37%, ob cemer bi clovek na prvi pogled rekel joj se sreca, da je sircelj zagnojil samo izvedene instrumente in ne vseh - je pa zadeva del splosne obdavcitve, pri nas bi rekli "gre v dohodnino", in narejena progresivno: www.investopedia.com...-rates.asp )

ko spremljas razne hardcore traderje na recimo twitterju, se zdi, kot da saj ce pa vsi na veliko to pocnejo, mora ja bit zadeva zelo dostopna - dokler pocasi ne spravis na kup, da so tipicno oni ali njihove firme rezidenti v offshore.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen