Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: Trgovanje kot fizicna napram pravna oseba

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-207617 sporočil: 6.899
[Borza] Tema: Trgovanje kot fizicna napram pravna oseba
[#2887110] 30.11.20 13:18 · odgovor na: (#2887104)
Odgovori   +    7
[rename]

Ne, to se po mojem ne splača, saj so plače bolj obremenjene (cirka 50% in več) kot kapitalski dobički (27,5%).
Clovk se mora najprej vprasat, ali je resen, ali zabija cas.

1. Dokler imas likvidne manj kot dva do tri letne prihodke, si moras priznat da se v bistvu kratkocasis, in je veliiiiko bolj pomembno, da delas na visini svojih prihodkov in varcevanju. Neznansko vecji efekt bo imela znanost dodajanja nul na koncu racuna in znanost uravnavanja zeninih potrosniskih okusov, kot pa vse mogoce davcno - trgovalne vragolije. Zato je skoraj vseeno, kake obvode in mehanizme uporabljas za svoje kratkocasenje.

2. Ko si nekje na meji - trgujes tam okrog tri do pet letnih prihodkov premozenja, pa malo cez - se moras najprej vprasat "kje jaz zivim".

In ce je odgovor "v čordičstanu", moras narediti tako kot rename. Igraj se z zlatom, gozdovi, nepremicninami in bitkonji, ker so neobdavceni. In ker je nullokomajozef sansa, da bos z aktivnim trgovanjem delnic in nestevila izvedenih instrumentov premagal sircljeve fiksne ideje obdavcevanja grdih spekulantov. Drugo vprasanje je "kak profil sem" - s cim lazje spis, kaj ti pase delat, kak delez bo v volatilnih pizdarijah a la posamicne delnice, kak pa v fiksnih a la nezazidljiv smrekov gozd...

3. Ce imas blizu 10 ali se vec letnih prihodkov likvidnega kapitala - in tukaj ne mislim da imas letne prihodke 10 jurjev, kapitala pa 100 :-)) - se pa moras zacet sprasevat o optimizaciji svojega trgovanja in dolgorocnega investiranja in razprsevanja, o ucinkovitosti in rizicnosti tega pocetja. Odpiranje delawarskih, ciprskih, luksemburskih podjetij itd. In ce si tam, je treba vprasat profice, ne pa forum.

Na kratko: the question is wrong.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen