Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Pravosodje in sramotenje naroda

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-217002 sporočil: 275
[Glavni forum] Tema: Pravosodje in sramotenje naroda
[#2846916] 23.05.20 21:43 · odgovor na: FIN-379669 (#2846909)
Odgovori   +    4
Zahvaljujem se vam za odgovor, ki ga dobronamerno sprejmem. Kot upokojenec se še vedno izobražujem, čeprav je zaradi starosti moje osebno zorenje morda vprašljivo. Kot ekonomist seveda poznam družbo, razmerja, danosti in realnosti, sociologijo in psihologijo, morda tudi nekaj politike in prava, vendar ne dovolj, da bi si privoščil konstruktivno kritiko prispevka dr. Avblja, vsaj ne na tak način kot ste si jo vi. Prav vaš komentar me je spodbudil, da sem zapisal kar sem. Veseli me, da niste ne sodnik ne tožilec.

Še pojasnilo glede svobodnjaške prosto tržne ideologije. To ni področje, pač pa recimo politična orientacija. Morda vam bo pomagal Nolan, ki je politično karto predstavil dvodimenzionalno, kot osebno svobodo na eni osi in ekonomsko svobodo na drugi osi. Zagovarjam čim večjo osebno in čim večjo ekonomsko svobodo, ki jo država s svojimi zakoni in predpisi omejuje. Ko poguglate »Nolan chart« vam bo jasno. Tako kot vaš, je tudi moj moto nenehno izobraževanje, čeprav le za lastno dušo, saj donosov od tega ne pričakujem.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen