Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Soršak zgrožen nad odločitvijo Pirc Musarjeve

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-1006 sporočil: 1.881

borko99 je napisal(a):

Če zoper odločitev ATVP ni možna pritožba ali upravni spor in če še ni potekel rok za ustavno pritožbo zaradi kršitve 25. člena ustave (pravice do pravnega sredstva) in 23. člena ustave (pravica do sodnega varstva) vloži ustavno pritožbo v katero uspeh močno dvomim, je pa nujno za izčrpat, če želiš uspeti pred Evropskim sodiščem za človekove pravice, kjer je ob pogoju izčrpanja notranjih pravnih sredstev ob takem postopanju nacionalnih organov uspeh zelo zelo verjeten.
Možna je bilo vložiti tožbo na vrhovnem sodišču. Vendar mi je zadoščalo porabiti 4 leta, da je prišlo do odločitve; da bi pa rinil dalje, plačeval odvetnika in sodne takse, mi je pa bilo preveč. Živim od tega, da sprejemam rizike; včasih ne glede na to, ali imam prav ali ne, preveč stane uveljavljati svoj prav. In pač odneham . Sodba vrhovnega sodišča je  v obrazložitvi navsezadnje večji poudarek dajala varovanju podatkov kot pa dejstvu, da podatki o kršenju zakona ne morejo biti poslovna skrivnost in s tem zavarovana kategorija.

Tega sodišča ne priznavajo - da moraš včasih odnehati čisto iz razloga preživetja - risk je prekoračen, ne grem se več ne glede na to, ali imam prav ali ne. Za sodišča velja, da moraš vztrajati, dokler ne zagoniš vsega. Za mene so to Butale, kjer so se skregali s pametjo, pa so zmagali Butalci in ne pamet...

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(