Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Rokc5 sporočil: 2.857
Bom še jaz nekaj napisal. Gorenje je imelo šanso prestukturirati se in doseči dobro tržno pozicijo v devetdesetih. Takrat je šlo za to ali bi se lahko približalo Boschu, pa takrat še Whirpoolu, Candy-ju, Indesit-u t.j. zahodnim firmam na področju bele tehnike. Ne govorim, da bi prišli čisto zraven, ampak da bi se rangirali tik pod njimi. Ampak za to so res bila ODLOČILNA leta 1992- cca. 2008. Že po letu 2000 imamo pritisk vzhodnih znamk (turški BEKO orizoma Arcelik, ki se je pojavil "od nikoder"), vzporedno poteka selitev v vthodno Evropo.

Gorenje tu na področju tehnologije ni naredilo ama nič. Ogromne napake pri poslovanju so po letu 2000 zamaskirali z kvazi oblikovnimi izleti v stilu "gorenje by Starck/Swarowski Gorenje", pa nakupi ASKA in Mora Moravie. V tistih letih (ko še ni bilo internetnih medijev) so državni mediji to lahko zaspinali.

Gorenje je bilo preprosto vedno v nekakšni službi "naših" in ni bilo vodstva, ki bi to presekalo. To je bil mastodont z 20.000 zaposlenimi, ki je imel tudi velik medijski naboj (spomnite se sindikalističnih "vstaj" v Gorenju, videi so verjetno še vedno na You-tube).

Obenem je firma inženirsko hirala. Po krizi 2008-2010 so v javnost prišli podatki o inženirskem potencialu Gorenja. Poglejte ta članek: www.zurnal24.si/slov...aka-150790
Poznam kar nekaj inženirskega kadra in Gorenje je slabo famo za mlade kadre dobilo že pred krizo. Potem pa gre samo še dol. Tako se z mladimi inženirji pač ne dela. Ko sem jaz takrat (10 let nazaj in še več) to slišal od mladih ljudi, ki so iz Gorenja šli v Nemčijo, sem že slutil, da bo s firmo konec.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen