Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: ČAS ZA INVESTING - KAKO ZAČETI?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

mimoidoci sporočil: 5.998
[Borza] Tema: ČAS ZA INVESTING - KAKO ZAČETI?
[#2837738] 15.04.20 16:05 · odgovor na: anon-207617 (#2837671)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: mimoidoci 15.04.2020 16:06
[NemirniTujec]
> [investeva]
> Priložnost se mi zdi idealna za kratkotrajne vložke, ki bi se znali čez kako leto zelo obrestovati. Pogum sem zbrala..

Borze v sodobnem topcider svetu nicelnih obrestnih mer nimajo vec funkcije alokacije kapitala (ker je ta politicno ustvarjan iz nic) ampak funkcijo korekcije neoptimalnega trga dela (ki je negativna eksternalija topciderskega sveta): ker se politicno ustvarja in ohranja bullshit jobs, se ekscesi izmisljenega dela na borzi prelijejo nazaj v kapital.

Ne pravim da je labour share of gdp "prevelik", ampak da ni vsak labour isti labour - nekdo servisira zlome kosti, nekdo pa nadzira fonte cenikov v trgovinah, na koncu pa imata dipl. med. sestra in trzna inspektorca isto placo. Tisti ki je dejansko bil placan za effort, bo veliko bolj risk averse. Risk v smislu neoptimalne alokacije kapitala na sodobnih borzah seveda sploh ne obstaja za "vlagatelje" te vrste - govorimo o cisto navadnih shemah za strizenje ovac, risk pa je ze sam prihod ovce v striznico, mislec da je eminentna dama v frizerskem salonu.

Kaksen mimoidoci bi to zaokrozil v enovrsticnico "dumb money never runs out, because dumb people never stop working" - jaz pa v tem procesu vseeno vidim nekaksno globjo, humanitarno vlogo borze, ki labour part of gdp nikar pocez nosi nazaj v roke velekapitala, ampak lepo selektivno (pravicno in logicno, hehe).
Sorry ne uporabljam enovrstičnic in miselnih preskokov.

Če bi tule zgoraj ugibal pravilni topic debate v enovrstičnici in na temo "šta je avtor htio da kaže..." bi zapisal:

"Nemirni je v sestavku hotel ponazoriti vplive investiranja centralnih bank na trge kapitala"

Sem se zmotil ali prav razumem poanto? Ne me razumeti pokroviteljsko ali pozersko, ugotavljam samo o čem pišeš. Ker nekaj stavkov je prav lepih in koristnih (npr.: effort pogojuje risk averse).

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen