Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Gregor1976 sporočil: 537
Zadnja sprememba: Gregor1976 11.04.2020 13:45
Ja, točno tako, treba je razumeti, ne le kopirati neko teorijo. Razumeš pa le, če ti deluje hkrati s teorijo enostvna kmečka logika.
Opazuje se trende, ne pa iz meseca v mesec, še eno leto je prekratko obdobje.
Glede let, ki jih omenjaš, pa je cena odvisna od ponudbe in POVPRAŠEVANJA, ne pa le od ponudbe. Cena se obrne šele, ko ponudba preseže povpraševanje in to se lepo kaže od zadnje krize dalje, ko ECB izdatno zalaga trg z denarjem. Pa tudi pričakovanja igrajo pomembno vlogo, ker trgi vključujejo tudi pričakovanja in gospodarski cikel - če je gospodarstvo v konjukturi, je tudi povpraševanje večje. Tako, da na delujočem trgu ni možno tako neposredno opazovati korelacijo. Sprememba enega dejavnika ne bo v trenutku obrnila slike na glavo.Zadeve niso nikoli črnobele. Graf pa v grobem kaže točno take trende, kot sem zapisal.

Kako lahko nekdo trdi, da cena denarja ni odvisna od količine, ki je na voljo? A se ti ne zdi to malo protislovno. Saj sem ti lepo kopiral iz tistega tvojega linka. Beri vse, ne le tisto, kar ti paše, kakor si tudi kopiral:

...Euribor rates are based upon agreements between many European banks, the level of the rates is determined by supply and demand in the first place...

Kaj misliš, zakaj je že vrsto let Euribor negativen? Kaj je cilj ECB?

Ne vem, če se s tem ukvarjaš profesionalno, če pa ja, je pa tvoje razmišljanje zelo zanimivo, če se lahko milo izrazim.

Predam se, ne da se mi več.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen