Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Gregor1976 sporočil: 537
[alek14]
> [FIN-311684]
> Pomembno je, da po izbruhu koronavirusa in egoizmu posameznih držav, bolj v ospredje prihaja EU kot skupnost, kot domovina, kot nekaj kam se vedno vrnemo. Kaže, da bo koronavirus prinesel več Evrope, več združene Evrope. Za nas, ki bi želeli več Evrope, ki bi želeli Združene države Evrope z manj suverenosti članic, je zdaj čas, da se ZDE oblikujejo, ker nam koronavirus kaže šibkost posameznih članic, ki še vedno vlečejo vsaka po svojem in nagajajo ena drugi.

Jaz sem EU razumel kot neko prehodno stanje pred federacijo (to bi jaz hotel). Potem pa sem se zresnil in sem ugotovil, da gre za tvorbo, kjer so močnejše članice našle nečin, da nategujejo take bolj otročje naivne članice.
Nategujejo s čim? A lahko malo utemeljiš te tvoje trditve in ne pišeš kar nekaj na pamet? Slovenija je zaenkrat neto prejemnica denarja iz EU. Tisti, ki pa niso neto prejemniki in so dejansko plačniki, pa so to s tem namenom, da se nam vsem, ki zaostajamo za povprečjem, standard dvigne na ustrezen nivo. Itak plačniki potem dobijo ta denar nazaj preko porabe na skupnem evropskem trgu. Ne pisat nekaj na pamet. A veš kakšne so koristi že od skupne valute, od carinske unije, od prostega pretoka kapitala in ljudi? EU ni brez napak, daleč od tega, jaz pravim, da se še uči, ampak gre pa za tvorbo, od katere imajo koristi vsi. Vendar pa celo zadevo zelo otežujejo ti parcialni interesi posameznih držav. Ko bodo ljudje dojeli, da niso v okviru EU samo državljani neke države, ampak tudi EU, bo vse bisveno lažje. In prej ko bodo to dojeli, prej bom šli naprej v smislu nekih federacij in podobnega. EU je kot skupnost močnejša, to je dejstvo.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen