Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

0513ANITO sporočil: 10.795
[rename]
> [bumag]
> > [rename]
> > Mah, jaz teh racunov ne gledam....spremljam porsbo v kwh, za vse ostslo je pa mastercard :-)
>
> Super potem jim piši naj ti ne nižajo.

Ne razumes.
Hotel sem povedati, da je vsebina racuna tako obsezna, da se nikoli nisem poglabljal v posamezne postavke in da spremljam samo porabo, ce je v normalnih stevilkah.
Sam sem moral narediti razdelilnik za porabo plina za 3 firme, ki imamo skupno kurilnico.
Najprej plinski števec...potem pretvorba m3 plina v Kwh, potem seštevek vseh kalorimetrov, nato ponderiranje skupne porabe vseh kalorimetrov na porabo plina (ker je razlika mesečno od 25-35%, jasno kalorimetri naštejejo manj kot plinski števec), potem razdeliti priključno moč na 3 dele, pa porabo po kalorimetrih (jih je 7), nakoncu vse štima na cent (če vstaviš prave podatke in se manjkajoče stvari same poračunajo)...ampak za to moraš v excelu kreirati cca 30 stolpcev....

Pa ne gre drugače, "tehničar" je moral vse pravilno nastavit, da potem lahko tajnica vnese podatke in pošlje obračune.

Najtrši oreh vsega je seveda razbiti začun na ustrezne prafaktorje, da se po obračunu spet vse nazaj sestavi na tisto cifro, ki po pošlje dobavitelj plina....Pa še ta ima na računu eno postavko, ki ni izračunljiva iz njihovih podatkov (ne vem zakaj imajo to tako).

In to za en ušiv razdelilnik stroškov za plin...

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen