Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-317028 sporočil: 30.415
[NasudNidlob]

Poglejte cene v Sloveniji: za isti proizvod kjerkoli v EU, pa vidite, da je cena v Slo bistveno višja, čeprav ima tujec najbrž prav tako maržko kot Slo trgovec. Ampak ne, Slo podjetje bo cene navilo do onemoglosti, tisti, ki se malo znajde, si bo kupil v tujini bistveno ceneje, kot pri domačem trgovcu. Zadnjič sem spraševal trgovca s hibridi, zakaj so njegove cene tako visoke, pa mi je natvezil: imate garancijo, tudi za baterijo (čeprav je v tujini daljša!), če avto kupite v tujini, ne boste mogli v Slo uveljavljati npr. garancije za baterijo, ampak boste morali oditi v deželo, kjer ste avto kupili! Če je EU takšna, jo klinc gleda, če pa je samo trgovec tako blesav, pa njega in njegovo podjetje, ki mu daje plačo. Tudi, če bi si moral tisto baterijo kupiti sam, bi pri nakupu avta v tujini prišparal skoraj 10 x več.
Sublimacija je nadomestna zadovoljitev. Trgovec je v svojem položaju nedostopen in zvišen, pravzaprav se samozadovoljuje.

"Z drugimi besedami - ta trenutek ne jebem, ta trenutek vam govorim, pa vendar! Lahko sem zadovoljen natančno tako, kot da bi jebal" (Lacan, Štiri temeljni koncepti psihoanalize)

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen