Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

vrac sporočil: 11.068
Zadnja sprememba: vrac 14.02.2020 13:32
[FIN-311684]
> [vrac]
> Sodišče EU ni pristojno za razsojanje o meji. To mi tudi vemo. Pa tega Sodišča EU sploh nihče ni vprašal. Je pa dala Slovenija v razsojanje nespoštovanje AO, katerega boter je bila, glej ga zlomka, ravno ta famozna EU, ki se sedaj spreneveda, da nima tu nobene pristojnosti in naj se zmenimo kar sami s Hrvati. Pa tile pravniki zakomplicirajo vsako stvar do nerazpoznavnosti, pa četudi se kitijo s Harvardom. Sumim, da model računa na službico na tem sodišču in se mu je bilo vredno vključiti v debato post festum, čeprav ga za mnenje nihče ni vprašal. On je vedel kako bo odločilo Sodišče. :).

Njegovi argumenti delujejo prepričljivo. Kdo je on? "Že pred doktoratom sem kar nekaj let delal, saj me je praksa v tistem trenutku življenja bolj privlačila. Delal sem na posebnem sodišču v Sierra Leone v Freetownu, toda moji soprogi se je zdelo moje delo v Afriki preveč oddaljeno, zato sem se kot pravni svetlovalec zaposlil na sodišču Evropske unije v Luksemburgu. Potem pa je soproga začela sodelovati z odlično mednarodno odvetniško pisarno Van Bael and Bellis v Bruslju, zato sem se tudi jaz preselil v Bruselj. Pridružil sem se prestižni pravni službi Evropske komisije, ki je del kabineta predsednika Komisije in jo zastopa v vseh postopkih pred sodiščem v Luksemburgu in Svetovno trgovinsko organizacijo ter ima ključen vpliv pri odločanju Komisije. Zastopanje pred najvišjim sodiščem Evropske unije je bilo vedno izziv in mi je bilo v čast in veselje. Komisijo sem uspešno zastopal v številnih postopkih. Mislim, da imam v Sloveniji največ izkušenj z zastopanjem pred tem sodiščem..." Več na:www.ljubljana.si/sl/...n-kukovec/
Uspešen CV posameznika ne ščiti popolnoma pred streljanjem nesmislov ali da je tak imun pred oportunističnim obnašanjem. V omenjenem primeru gre prej za to, da bi moral glede na tesne povezave s Sodiščem EU, ko je delal kot svetovalec Pravne službe EU, ostati tiho. Kako boš kritiziral odločbo institucije s katero si ekonomsko povezan? Ne moreš. Lahko samo pritrjuješ, kot je omenjeni v tem primeru modro storil.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen