9 min
Razkrite bilance 2023: kako so lani poslovala podjetja politikov, znanih odvetnikov, lobistov, profesorjev ...
36 min
Energetika Ljubljana ob koncu kurilne sezone znižuje ceno plina
56 min
Borza NYSE tržne udeležence sprašuje, ali bi podprli prehod na 24-urno trgovanje z delnicami
59 min
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
1 ura
To je porsche, ki si zasluži pozornost tudi najbolj zagretih ljubiteljev bencinskih hlapov
2 uri
Novartis z visoko rastjo dobička in prihodkov
2 uri
(reportaža) Kako je organizirana tovarna japonskih robotov v Kočevju
3 ure
Robert Golob kot izvoznik veselih slovenskih ljudskih plesov 1
3 ure
Kje Hidria uporablja umetno inteligenco?
3 ure
24ur: hišne preiskave na Darsu 1
4 ure
Normiranci v grafih: najhitreje raste delež tistih, ki imajo večje prihodke 20
4 ure
Danes v živo: Kako brati bilance v 2024
5 ur
Orange Wine Festival – od ideje o manjši degustaciji do referenčnega evropskega festivala
6 ur
»Mama mi je dejala, da sem malo nor«
8 ur
Thailand Pitches to Host Formula One Race to Bolster Tourism
8 ur
ECB’s Villeroy Says Oil Uncertainty Won’t Stop June Rate Cut
10 ur
Razkrite bilance: kako je lani poslovalo podjetje premiera Roberta Goloba
10 ur
Zakaj morajo podjetja pri ESG-poročanju računati na maraton v sprintu
10 ur
Stanovanja, apartmaji in vila, ki jih lahko kupite na slovenski in hrvaški obali
13 ur
Mervarjeva analiza: Električna energija v Sloveniji je, predvsem za gospodinjstva, med cenejšimi, omrežnina pa druga najcenejša 7

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.404
[0513ANITO]
> [sopranos]
> > [0513ANITO]
> > > [sopranos]
> > > A ni zanimivo, doma FURS grozi na polno in je strah in trepet. Ker je nad zakonom. V tujini jih pa ne jebejo. No, naj sedaj FURS ukrepa zoper Revolut, ne pa da samo prijazne dopise piše.
> >
> > FURS bo dobu en "Puši kurac" od Revolta. Tako je tudi prav.
> >
> > Nemški Gestapo je bil proti FURSu skoraj kot humanitarna organizacija.
>
> To glede FURS-a je res. Ampak če lahko N26, ki ima že 5 milijonov uporabnikov pošilja podatke, potem res ne vem zakaj jih tudi Revolut ne bi mogel?
>
> Ne vem pa kakšne ukrepe lahko FURS izvede zoper Revolut. Morda da od Mastercarda in Vise zahteva, da ne dovoli procesiranja plačil s temi karticami na področju Republike Slovenije? Morda tudi kakšen ukrep na ravni EU? Morda kakšna tožba zoper Revolut?
>
> To ugibam. Verjetno se kaj da ukreniti. Vprašanje pa je, če Slovenija upa iti v odkrit spor z Veliko Britanijo.

Mogel ali hotel....to je zdaj vprašanje (ali pa tudi ne).

Morda pa je našel kak pravni razlog s katerim lehko brez skrbi Fursu pokaže Sredinca.
Mi je pa nekaj hecno. Ravno berem v Delu www.delo.si/novice/z...74368.html (odklenjen članek)

da je NLB za dvig na bankomatih za N26 in Revolut uvedla 3,90 EUR provizije. In da je to v nasprotju z evropsko regulativo. Zanimivo, da tega podatka nisem izvedel na Financah. Še več, tukaj sem slišal kako kmalu ne bo nobene potrebe več po neobankah itd.

In ko sem pisal, da N26 in Revolut pomenita resno grožnjo slovenskim bankam, so številni zamahnili z roko. Zakaj je torej NLB podražila dvige, če jim te banke niso konkurenca?

Za cca. 30-40% Slovencev, ki nimajo kreditov in ki so z zadnjo odločitvijo Banke Slovenije postali kreditno nesposobni, sta N26 in Revolut idealna izbira. Lupijo nas kot banane in nam dajejo ene najdražjih kreditov v evro območju.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen