Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Obdavčitev plač je pri nas res pretirana

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-317028 sporočil: 30.415
[Glavni forum] Tema: Obdavčitev plač je pri nas res pretirana
[#2793299] 11.09.19 08:25 · odgovor na: anon-15342 (#2793294)
Odgovori   +    12
Zadnja sprememba: anon-317028 11.09.2019 08:43
[TadejK]
> [1011Arist]
> Tadej, zdi se mi, da nisi upošteval slovenske posebnosti drugih stroškov dela (prevoz in prehrana), ki občutno zmanjšujejo obdavčitev. Kolikor je meni znano v večini držav ni take obravnave in so lahko te primerjave pri državah, ki so blizu precej napačne.

Sem imel en odstavek, namenjen temu, pa sem ga izbrisal, ker je bil preveč zavozlan.

V treh besedah lahko napišem tudi "se načeloma strinjam".

Ampak vseeno, v Grčiji imajo pa dodatek za pravočasen prihod na delo, dodatek za delo na terenu in celo vrsto panožno-specifičnih dodatkov (nekaj so jih nanizali tukaj: www.zurnal24.si/gall...05/?page=1 ).

Ker marsikdo ne odpre linka se spomnimo grških predkriznih dodatkov zaposlenim v javnem sektorju:
-uporabnikom službenih dizlov pripada dodatek za segrevanje motorja v višini 25 evrov;
-strojevodjem pripada 420 evrov za pranje rok, njihovi dela prosti dnevi pa imajo 28 ur;
- poseben dodatek uslužbencem v državnih podjetjih pripada, ko temperature padejo pod 8 stopinj;
- voznikom atenskih avtobusov, ki v celem mesecu niso zamudili v službo, pripada dodatnih 310 evrov;
- zaposleni na ministrstvih dobivajo mesečni dodatek 290 evrov za prenašanje papirjev v aktovkah;
- voditelji na televiziji dobijo dodatek za urejenost. Toda v Grčiji ta dodatek pripada kar vsem uslužbencem ministrstva za kulturo, pa čeprav gre za tajnico ali poštnega kurirja;
- državni uslužbenci dobijo dodatek za "pravočasen" prihod na delo;
- sodniki dobijo bonus k plači, če svoje primere rešujejo hitreje;
- uslužbenci znanstvenega inštituta Dimokritos dobivajo dodatek zaradi radioaktivnosti.;
-zobozdravniki, ki delujejo v okviru javnega sektorja, dobijo mesečne pavšale za delo na terenu, čeprav nikoli ne zapustijo svoje ordinacije;
- blagajniki v javnih službah dobijo dodatek, s katerim lahko pokrijejo blagajniški minus. Poudarimo, da to velja tudi v primeru, če si kdaj kaj “sposodijo“...

Lahko dodamo še naš originalni slovenski dodatek, ki se ga niti Grki ne bi sramovali:
- slovenski učitelji člani sviza prejmejo polno plačo za le 4. ure dela na šoli, če pa morajo ostati dalj časa na šoli dobijo plačan poseben dodatek ali nadure...enako bi želeli tudi slovenski zdravniki, ki so želeli tudi odškodnino, če ne bi mogli popoldan "fušati" pri zasebnikih.

Slovenija je danes po šarčevskem razvajanju zaposlenih v javnem sektorju zelo podobna predkriznem javnem sektorju v Grčiji, ki ga je šele Trojka spravila v red, sicer, vse kaže, da po Šarčevem brezglavem zapravljanju v našem javnem sektorju tudi nas čaka naša Trojka.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen