Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Adria: Piloti ne bodo stavkali

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
[Glavni forum] Tema: Adria: Piloti ne bodo stavkali
[#2792663] 07.09.19 10:05 · odgovor na: Gustl (#2792649)
Odgovori   +    2
[Gustl]
> [bc123a]
> Meni je bilo absolutno nenormalno, da kdo za Adrio sploh se leti. Baje imajo nadpovprecne place za to panogo, in bi pri drugih letalsih druzbah (pilotov primanjkuje!) dobili manj. No, potem mi pa je absolutno nenormalno, da sploh strajkajo.

Ce sem prav seznanjen, imajo piloti in kabinsko osebje nadpovprečne prihodke, vendar ne zaradi osnovnih plac, ampak ker so stalno na limitu dovoljene količine dela.

Poleg tega so zaradi posojanja letal in ekip drugim druzbam precej vec odsotni od doma. Ce letijo recimo na relaciji München - Wroclaw, kot sem z njimi enkrat letel (twitter.com/gustlovi...0258?s=09) preživijo vecino delovnega casa v tujini in po hotelih, stran od druzin...
Kar naceloma niso pričakovali ob zaposlitvi.
Ce prav razumem problem...

Zoprno je, ker bi strajk prispeval k dokoncni potopitvi firme. Kabinsko osebje bi brez vecjih tezav dobilo nove sluzbe, vendar v tujini, kar pomeni stalno prebivališče v tujini, torej točno tisto, kar je tudi eden od problemov.
No, se pravi iz ljubljane letijo drugi wetleasani avioni, slovenske avione pa wetleasajo izven slovenije? Ce bodo crknili, bodo crknili zaradi taksne neumne strategije...

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen