Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

1011Arist sporočil: 1.042
[FIN-209516]
> [1011Arist]
> > [FIN-209516]
> > "Zveza društev upokojencev je v predlogih zahtevala dvig starostnega pogoja za upokojitev na 67 let..."
> > Jaz pa zahtevam da se ob vsaki spremembi pokojninskega sistema vse pokojnine znova preračunajo.
> > Naj se ob vsakem izplačilu upošteva odmerni odstotek, ki velja sedaj, in malusi za predčasno upokojitev. Pa bomo videli če bodo tisti, ki so šli v penzijo pri petdesetih še navijali, naj drugi za njih delajo do 67.
>
> Ti namesto da nekaj brez veze zahtevaš, se najprej malo pouči o pravu. Že od starega Rima naprej (Rimskega prava), se lahko stvari spreminjajo za naprej, ne pa za nazaj.
>
> Skratka spremenjena odločba (po tvoje ponovno preračunana, bi padla na vsakem sodišču, ker bi bilo tako ravnanje nepravno), zato je tvoj predlog nekaj čisto brezveznega!!!!

Očitno EU svetovalci v Grčiji niso jemali rimskega prava.
en.wikipedia.org/wik...y_packages
"Existing public sector pensioners younger than 67 received a 10% decrease in their pensions until they reach that age (excluding disability pensions)."
"Monthly pensions above €1,200 cut by 20%. Retirees under 55 years old, the pension over €1,000 is cut by 40%"
Bomo videli kako bo pri nas ob naslednji krizi, ko ena dodatna miljarda iz proračuna za pokojnine ne bo več zadoščala.

In zakaj je moj predlog u usklajevanju obstoječih pokojnin s trenutno zakonodajo sprememba za nazaj, spreminjanje moje upokojitvene starosti in odmernega odstotka pa ne? To je tako, kot bi za avto plačeval lizing 48 obrokov, in po plačilu štiridesetega obroka bi ti rekli - sori stari, nam se računi ne izidejo, plačati moraš 60 obrokov, in obrok ti zvišamo za 20%.
Na tem forumu je verjetno tudi kak pravnik, ki ti bo to bolje razložil.
Ko se upokojiš dobiš odločbo, ki je pravna podlaga za tvojo pokojnino in v njej je tudi izračun. S tem to postane tvoja pravica ali nekaj podobnega.

Ti pa v času svoje aktivnosti zgolj poravnavaš solidarnostni PAYGO, da bodo v času tvoje starosti tvoji in sosedovi otroci plačevali za tebe. Aktivni vzdržujejo stare že tisočletja in nič se ni spremenilo, to je najbolj zanesljiv sistem in se izide ne glede na gospodarske pretrese inflacijo in podobno. Sedaj je to 40 let delaš 20 se šolaš, okoli 20 si upokojen.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen