Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: Špeckahlanje

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[Odklop] Tema: Špeckahlanje
[#2791838] 02.09.19 15:07 · odgovor na: pobalin (#2791827)
Odgovori   +    1
Taglavna hišna furija je ravnokar objavila zaklenjen članek z zanimivim naslovom "Če je »green« nemški Obrovac, smo obsojeni na populiste",
www.finance.si/89520...-populiste

ki se mi zdi fino izhodišče, da opozorim na še eno blatno zgodbo himnično opevane Moje Dežele pridnih rok... ter blatnodolskega sprenevedanja, laži in intrig na področju varovanja okolja, reciklaže itn. Dva iz skupine paradnikov paradržavnega Telekoma oz. njegovega brezplačnika sta iz blata izkopala zgodbo o grozečem šlusu za eksport MojeDeželnega odpadnega blata iz čistilnih naprav.
Medtem ko se že dalj časa spopadamo s težavami na področju odpadne embalaže, ki se kopiči v zbirnih centrih, in nevarnih odpadkov, ki smo jih po zaprtju obratov prisiljeni voziti v tujino, se bomo v kratkem očitno utapljali tudi v komunalnem blatu.
Slovenska komunalna podjetja, ki pri prečiščevanju odpadne vode na leto ustvarijo okoli 80 tisoč ton blata, veliko večino pa ga izvozijo v sežig ali kompostiranje v sosednje države, bi lahko imela že čez nekaj mesecev velike težave, kam z njim.
Na Madžarskem je namreč v zadnjih tednih izbruhnila afera. Domača javnost je tudi po zaslugi opozicije izvedela, da je Madžarska postala evropsko stranišče. V javnosti so začele krožiti fotografije kolon tovornjakov, polnih blata, ki čez mejo prihajajo na Madžarsko in ga odlagajo na najmanj dveh lokacijah blizu Budimpešte.
siol.net/novice/slov...ato-506094
In tako pada še ena vrsta potemkinovskih kulis idilične zelene Moje Dežele na sončni strani Alp, kjer priden narod pridno rešuje vse svoje odpadne probleme z marljivim ločenim zbiranjem in vestnim recikliranjem. Prvič sem hvaležen Orbanu in Šiju Džinu Pingu, da sta kar sta. Ker dokler razvajenemu, napihnjenemu pamžu nekdo ne reče "dost mam", bo ta lepo umit, lepo oblečen in na prečko počesan pamž svojo svinjarijo metal čez plot in obenem kričal, kako čist da je.

Sem ljudomrzen čistun? Morda. Ampak taki pridemo na vrsto, ko se razpočijo mehurji laži in hipokrizije, o katerih ni od razvpitih eko-oko čistunov slišati niti besede. Točno na to (me) opominja naslov glavne furije Delavskega doma.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen