Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.918
Zadnja sprememba: najobj 13.08.2019 14:47
[vrac]
> [bc123a]
> > [hocevarb]
> > > [bc123a]
> > >
> > > Jaz sem gledal ce bi se mi splacalo za prevoz na Obalo cez vikend (obisk pri sorodstvu, ne zaradi kopanja) in primerjava rabljen bencinar:najem elektricarja niti priblizno ni smiselna.
> > >
> > > Mislim, za 1500 EUR dobite ze cel avto, ki vas pripelje to razdaljo...
> > >
> >
> > Hm... saj se za čez vikend na Obalo ne splača najeti nobenega avta v primerjavi s 1.500 evrov rabljenim vozilom. Tudi ne dizelaša ali bencinarja... Ne razumem takšne primerjave.
>
> Ja, ne vem, to je real lajf :) Elektricni avti so dalec od konkurencnosti, kljub subvencijam.
Nisem prepričan, če bi bilo polnjenje hitrejše, bi električni avti že danes močno posegli v segment novih nakupov tako osebnih kot gospodarskih vozil, mislim manjših. Avtomobilske tovarne so že ugotovile in tudi ukrepajo v stilu, da se motorjem z notrajim izgorevanjem bliža konec. najprej bodo avtomobile s klasičnim pogonom pregnali iz mest, kasneje pa se bo njihov življenski prostor še zmanjšal. Če bo avtom s pogonom na fosilna goriva prepovedano voziti na večini cest, pač teh ne bodo več proizvajali. Gre za politično odločitev razvitih držav in cilje bodo tudi dosegli. Nemška avtomobilska industrija se je dolgo upirala temu trendu, danes se pa očitno ne več.
... čuj, jaz pa sem prepričan, da če bi bilo polnjenje hitrejše, elektrika za polnjenje ne bi bila zastonj in bi električni avti že danes močno posegli v segment novih nakupov tako osebnih kot gospodarskih vozil, bi pač zmanjkalo elektrike za vse ostalo ... khmm, če zdaj pozabim, da v mestih ni dovolj zmogljive infrastrukture za vse, na dvorišča elektrarn pa se ne bo noben vozil polnit svoj avto, ker bo pol elektrike porabil za pot tja in nazaj, s preostalo elektriko pa ne bo mogel skoraj nikamor ... alzo, nemška avtomobilska industrija se še dolgo ne bo rabila upirat trendu električnih avtomobilov, če seveda ne bodo enostavno prepovedali avtomobile s pogonom na fosilna goriva in bo večina ljudi morala hoditi peš, ker z avtobusom in vlakom kot danes z avtom glih ob vsakem času pač ne moreš povsod ...

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen