Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-178149 sporočil: 4.311
[deptama]
Ok, formalno izobrazbo ste uspeli pridobiti.. pa vas je kdo naucil tudi cesa uporabnega? Npr., da se da ziveti od tega znanja tudi na trgu ali je to znanje primerno samo za sluzbico v javni upravi?
Čuj, čisto vsi smo ali smo bili javni uslužbenci. In kaj delajo, smo delali.

Ena je bila priznana švestra, ker je reševala življenja tudi najtežje poškodovanih v javnem sektorju je seveda povsem brez znanja in ni bila sposobna preživetja na trgu. Bi rad videl kako si predstavljaš tržne zakonitosti v primeru, ko gre za minute... Bomo v eni minuti izvedli razpis za najugodnejšega izvajalca....

En je priznan strokovnjak, seveda javni zajedalec, brez katerega gospodarstvo ne more narediti nobenega nasutja, oziroma rešuje to, kar zafura tržno gospodarstvo. Seveda nima šans delovati na trgu, vsaj po tvoji logiki ne.

Ena je spoštovana učiteljica v šoli s prilagojenim programom, seveda je čisti JS zajedalec. Kakšna pa naj bo tržna dejavnost pri vzgoji otrok s posebnimi zahtevami meni sicer ni jasno. Kolikor vem so njihovi straši običajno na istem nivoju in v glavnem niso z možni izbrati tržno najprimernejšega izvajalca vzgoje. verjamem pa, da je to tebi povsem jasno.

En je javni zajedalec v Franciji. Ker mu je pri nas presedalo neprenohno pljuvanje po medijih, da je javni zajedalec, je pač odšel s trebuhom za kruhom tja, kjer biti zaposlen v razikovalnem sektorju ni javno zajedalstvo. No ta je še najmanj sposoben delovanja na trgu, toda verjami če mu ne bo uspela karire, kot si jo je zamislil, bo odličen bančni ali borzni analitik. Jih poznam kar nekaj.

Sam sem bil celih 31 let javni zajedalec, 12 let pa sem pridelal delovne dobe v gospodarstvu. In ne boš verjela, razen prvih nekaj let na priznani raziskovalni ustanovi, sem vseskozi kot javni zajedalec delal v tesni povezavi z gospodarstvom. Seveda nisem imel nobene šanse delati na trgu. Kaj hočemo oprema za moje delovanje se je pač cenila v M€....

Tako vidiš, smo cela družina sami javni zajedalci. Upam da si pomirjen/a, ker se je tvoj namig povsem izpolnil. Povsem nefunkcionalna družina, ki ne zna delovati na prostem trgu.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen