Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-178149 sporočil: 4.311
[najobj]
> [MarijanMacek]
> Ima minister kar prav, kako pa lahko zahtevamo, da zajc preganja volkove... No šalo na stran, ampak kmetijski lobi ni čist brez greha; primer zadnji pomor ovc v Jurišču. Tam sta dva kmeta soseda, ki redita drobnico, eden ima elektrilne pastirje primerne za varstvo pred divjado in poštene pastirske pse in nima po poročanju medijev škode že nekaj let, sosed ima pa električnega pastirja (verjetno vprašljive kvalitete), in ovce mu čuvajo razvajeni kužeki, ki se rezbeže ko zaznajo volkove. In ta ima non-stop probleme....
> In namesto da bi kmetiski lobi podučeval rejce kako zavarovati črede, zahteva poboj volkov. Ne pozabimo v 10 letih po zemljiški reformi v AO in ko so kmetje dobili lovno pravico, so bili na Slovenskem iztrebljeni jeleni.... Od samega kmečkega odnosa do narave?!

... OK, tako preprosto glih ni, ker sem jaz tukaj siol.net/novice/slov...deo-500931 prebral, da "poštene" pastirske pse zaradi financ in še bolj zaradi pravilne vzgoje - "pošteni" pastirski psi so prave zverine - ne more imeti glih vsak kmet, pa totega kmeta razumi tako ali drugače ...
Glej, dosti sem hodil po brdovitom Balkanu (Albanija, Črna Gora, Makedonija) in moram priznati, da so tam njihovi pastirski psi vse prej kot prijazni. Ampak volkove pa uspešno odganjajo. so pa stalno posredovali pastirji in ni bilo problemov. Sicer kaj pa ima vsak meščan delati med čredo ovac na paši v ograjenem pašniku? No problem je, če se pašnik ogradi preko neke recimo javne (ali pa markirane) poti....
Sicer so mi pa iz Slovenije poznani primeri prav nemarno divjih psov, recimo ko sva se ž ženo vzpenjala na Svete gore na Bistrico ob Sotli, sva morala iti po javni cesti mimo hiše (bivše mežnarije ali romarskega gostišča) neke samopašne odvetnice s tropom podivjanih psov velikosti teleta. Ni kaj, bil je lep pozdrav na poti v romarsko središče.... Domačini v dolini so pa vili roke nad babo odvetniško, ki ji nič ne morejo....

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen