Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: Špeckahlanje

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[Odklop] Tema: Špeckahlanje
[#2787733] 07.08.19 14:44 · odgovor na: (#2787711)
Odgovori   +    1
[abohte]
Meni je groza, da zapuščanje mater, očetov, bratov, sester, otrok slovenska družba ne doživlja kot pošastno (tudi 8.000 izseljenih letno, kljub relativno dobremu standardu). Če se nekdo ne rodi, ne zapusti odnosov, samomorilec, umorjeni pač jih.
Meni se zdi pošastno, da tako veliko ljudi želi zapustiti to družbo in odnose, ki se v njej tvorijo, in da to sprejemamo kot normalno.
Ljudje se radi vdamo okoliščinam in navadam, še posebno tistim, ki izgledajo tradicionalne, prirojene, privzgojene, nespremenjljive. Kar se tiče odseljevanja je to nekaterim celo povšeči, da ga lahko izrabijo za povod za šimfanje kar povprek. ("Kar naj gredo v širni svet iz te zadušljive blatne luknje, kjer je vse propadlo in/ali je obsojeno na propad...")

Če se že lotim dušebrižništva, so tudi nerojeni otroci znak nekih pomanjkljivosti v družbi - neplodnosti, nepripravljenosti prevzeti pezo nadaljevanja težavne mojedeželne podvrste homo sapiensa, nefunkcionalnih odnosov, samozadostnosti mlajših posameznikov in parov...

Da so vse to problemi družbe, o katerih bi se morali pogovarjati, iskati čim boljše rešitve itn. se strinjam s teboj. Ampak poglej to disfunkcionalno klientelno prepleteno politiko, poglej te tabloidno slaboumne kruhoborske medije z vedno bolj funkcionalno nepismenimi džirnalisti, ki se ukvarjajo s trači in licitacijami bolj nobel pleha. Govoreča blond glava na Kanalu A je namesto reaktivec (letalo) rekla rekreativec in niti trenila z očesom ob tem lapsuzu. Se ti zdijo, da so taki na pravem nivoju za vodenje resne debate o resnih in težkih družbenih problemih? Se ti zdi, da se mediji sploh ukvarjajo s takimi temami na odprt način? Meni ne.
V ZDA se ob strelskih spopadih vsaj odpre dialog (čeprav po mojem mnenju kratkovidno), pri nas pa je vse tiho. Pač pustimo, da v samoti ljudje še vedno umirajo in zapuščajo to družbo in odnose, ki so oblikovani po kulturni matrici.
V ZDA vedno kričijo nekaj dni, potem se pa nič ne zgodi, ker imajo mediji na programu že kakšno drugo kričanje. V tej podganji dirki psevdo informiranja 24/7 prednjačijo televizija, internet in družbena omrežja. Nič čudnega, da tisk (četudi digitalni) odmira, ker zblojeni in intelektualno polenjeni folk misli, da je tam dolgčas. Ali pa so se v prid duševnega miru odklopili od te kakofonije.

Mogoče bodo mladim generacijam še pravočasno počil film, da se bodo odrekli jalovemu lajkanju in šeranju, se organizirali na starinski način in s prispevki "po 1 dolar" postavili na noge skupino svojih, bolj legitimnih političnih akterjev, ki bodo začeli spreminjati smer. Pri nas, v tem kurastem marionetnem teatrčku, se bojim, takega filma ne bomo videli.

A propos mediji - poglej, kaj se je tabloidnim bedakom "na Petričku" danes zdelo vredno posebne objave:
VIDEO: Kaj se je zvečer dogajalo v Ljubljani? Tišino presekale sirene
Včerajšnji miren večer v Ljubljani so presekali zvoki, ki pri marsikom vzbudijo občutek nelagodja. Odmevale so namreč sirene.
Bralec Pero zvoku sprva ni posvečal veliko pozornosti, ko pa ta kar ni prenehal in je trajal že nekaj deset sekund, je pomislil, da se je zgodilo kaj resnega. »Ravno sem sedel pred televizorjem, ko se je začelo. Najprej sem mislil, da je pač neka intervencija, ko pa zvok sirene kar ni prenehal in je bil precej intenziven, sem se najprej prestrašil, da mogoče gori blok ali kaj podobnega. Stegnil sem se čez balkon in pogledal, kaj se dogaja. Zagledal sem konvoj vozil z utripajočimi modrimi in rdečimi lučmi, vmes pa je bilo še kakšno drugo. Nimam pojma, kaj je bilo to,« je zapisal bralec, ki predvideva, da je šlo za policijsko spremljavo delegacije ali pa česa drugega.
Pri PU Ljubljana že preverjamo, kaj se je v Ljubljani dogajalo v torek okoli 21. ure zvečer. Takoj ko prejmemo odgovor, ga bomo objavili.
Imate zgodbo za nas? Pišite nam prek spodnjega obrazca.
www.slovenskenovice....ene-214544
Lašate onji speranca, voj k'entrate! :-)

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen