Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-317028 sporočil: 30.415
[0513ANITO]
> [vrac]
> > [0513ANITO]
> > > [vrac]
> > >
> Večina firm itak ne plačuje davkov, nejveč država pobere od DDV-ja, dohodnino pobira predvsem od višjih plač, davka od dobička pa firme praktično ne plačujejo, posebej ne tuje firme. So pa neverjetno iznajdljive pri pridobivanju subvencij.
>
Firme seveda plačujejo davek na dobiček (če ga nebi, je najbolje tak davek kar ukinit), drugače pa povej, da ti dostavim virmane, pa plačaj DDPO namesto moje firme.
Pred kratkim mi je analitična hiša Bisnode, največja partnerska družba bonitetne hiše Dun & Bradstreet poslala mail, da poslovni subjekt XY d.o.o. (kar pomeni moje podjetje) po analizah za leto 2019 spada v 9,6% najboljših poslovnih subjektov v Sloveniji ter se tako uvršča v najvišji razred AAA. V Sloveniji je v letu 2019 med vsemi 176.466 registriranimi podjetji, zlato bonitetno odličnost doseglo zgolj 12.214 podjetij oziroma samo 6,9% vseh podjetij v Sloveniji. Bisnode je letos petič med vsemi gospodarskimi subjekti izluščil zlata bonitetno odlična podjetja (podjetja, ki po novem failure score modelu najvišji razred AAA dosegajo tri leta zaporedoma), med slednje letos spada tudi vaš poslovni subjekt. Nadalje, v vaši splošni dejavnosti - SKD klasifikacija Drugo podjetniško in poslovno svetovanje je registriranih 13174 podjetij, od tega le 384 podjetij dosega mednarodno priznane standarde bonitetne odličnosti...Vse kaže, da v Sloveniji vendar obstajajo podjetja, ki plačujejo davke in druge obveznosti na rok ali še pred rokom.

To, da se naša država raj za delomrzneže in socialce...drži kot pribito.
...v svojem stilu bi dodal, da je Slovenija raj predvsem za zaposlene v javnem sektorju, ki so s pomočjo sindikalnega nasilja postali največji zaslužkarji in privilegiranci v slovenski družbi, pravzaprav preko Šarčeve vlade kot vladajoči razred na diktatorski način gospodarijo z družbo.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen