Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-204390 sporočil: 13.528
[FIN-311684]
> [hostamox]
> > [FIN-311684]
> > > [jezdec666]
> > > Jaz poznam dva taka mandeljca, ki težko delata več kot kakšen mesec v letu, drugače pa socialka, malo pofušamo pa je jurja, jurja pa pol v žepu.
> >
> > Tisti odstotki so malo tako, tako in v bistvu ne pomenijo ničesar. Imamo brezposelne, imamo prejemnike socialne pomoči. Sicer, iz tabele bi lahko sklepali, da glede na primerljive države s primerljivim BDP so v Sloveniji plače previsoke, ker si preveč Slovencev privošči počitnice. Poglej le podatke OECD o plačah učiteljev - češki učitelji so v letu 2017 zaslužili 21.006,5$, slovenski pa 40.350,9$, polski 25.552,6$, slovaški 20.057,3$...Moramo vedeti, da so slovenskim učiteljem plače v letu 2018 in 2019 strahovito zrasle in je razlika še večja.
>
> Ti rajši napis, kak je neto izplen.

Kriteriji OECD so bili enaki za vse države in so številke primerljive točno takšne kot so. Brez skrbi, OECD je podatke za slovenske štrukle dobil v Sloveniji.
Kot ponavadi goniš vseskozi eno in isto - kot pokvarjena plošča. (nekdo ti je že enkrat napisal da si ko robot, potem pa je obupal :))

Daj preveri enkrat podatke še kdaj iz drugih virov. Povprečna plača srednješolskega učiztelja je cca 1.300 EUR neto, kar se mi res ne zdi pretirano. (tazadnje kar si želim, da moje otroke uči nekvalificirana oseba na minimalcu..)

pxweb.stat.si/SiStat...ewLayout2/

Javni servis ima pač svojo ceno, tudi zdravstveni sistem se je sesul, ker korupcija in nesposobno vodenje pobereta glavnino plač zdravnikom in ostalim zdravstvenim delavcem.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen