Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-316368 sporočil: 957
Ampak če ni gotovine, tega ne moreš narediti. Kaj boš torej naredil? Denar boš zapravil!«
Doslej sem imel Zakrajška za pametnega ekonomista, Ko pa začne nekdo nakladati, da je teba ljudi PRISILITI, da MORAJO zapravljati, pa je konec s pametjo. Bistvo svobode je v tem, da mi ni treba delati nečesa, česar NOČEM in se mi zdi škodljivo. Zakaj bi moral plačati kazen, če želim varčevati? Fiksno stanje bančnega računa v elektronski obliki (ne glede na količino) banke ne stane nicesar - ni transkacije, ni stroška.

Če banka ne želi vzdrževati številke, ki pomeni količino mojega denarja in nekaj informacij o mojem računu, naj mi vrne denar v gotovini in ga bom imel doma! Ker nad gotovino doma nimajo nadzora, hočejo odpraviti gotovino in hkrati uvesti 'ležarino' za neaktivni denar v banki. Očitno se bankirjem in investitorjem cedijo sline, ker bi radi uporabljali tuj denar, ne da bi zato plačali.

Če s privatno lastnino (kar zasluženi denar nedvomno je), ne morem razpolagati tako, ko želim, je z odebno svobodo konec in postanem navaden suženj.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen