Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Veliki kriptorop

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

kzupanc sporočil: 10.517
[Glavni forum] Tema: Veliki kriptorop
[#2785114] 23.07.19 11:39 · odgovor na: FjodorKirilovic (#2785060)
Odgovori   +    0
[FjodorKirilovic]
> [Gregor1976]
> > [FjodorKirilovic]
> > Roubini kliče nanny state, naj zaštiti hazarderje in investitorje.
> > Jaz bi ljudem pustil svobodo, da svoj denar odmetavajo kamorkoli hočejo.
> >
> > Kdor je npr. vlagal v slovenske ICO, je zelo pozitivno prispeval k temu, da se kapital prelije od neumnih k pametnim.
> > Pohvaljeni.
>
> Ok. Potem se verjetno strinjaš tudi s tem, da se sprosti pravila igre za banke, pa boš vsakič, ko boš imel denar na računu, švical, če boš dejansko dobil od banke kaj izplačano. Ali pa, da borzne hiše ustvarijo kakšne produkte, s katerimi bodo od "neumnih" iztrgale denar za njih, ker so pač bolj pametni. Ne morem verjeti, kakšno nemumno razmišljanje imaš.

Banke morajo biti regulirane zaradi jamstvene sheme, dokler jo imamo. Meni se ne zdi nujno, da ti shema jamči za tistih 100k na eni banki. Vsekakor bi dovolil, da tudi nebančne institucije zbirajo denar varčevalcev in da pri tem ni nobene garancije.

Podobno velja za vrednostne papirje in druge naložbe. Meni je dovolj, da je jasno, kateri trgi in papirji so regulirani in kdo jih regulira ter kakšne so garancije. Vsekakor pa bi dovolil tudi neregulirano trgovanje. Potem pa naj se investitorji odločajo glede na svojo nagnjenost k sprejemanju tveganj.
Saj tudi pri zdravstvu bi lahko sami odločali ali se zavarovati ali ne. Kaj pa potem pri tistih, ki niso opravilno sposobni glede odločanja? A smo jim v hudem dolžni pomagati ali ne - kot družba? Kdo sploh je sposoben odločati? Ko je jasno in toplo, je lahko reči, da je streha nad glavo samo strošek.

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(