Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-317028 sporočil: 30.415
Zadnja sprememba: anon-317028 22.07.2019 08:40
[MarijanMacek]
> [1011Arist]
> > [FIN-311684]
>....
> V državi pa se ne konča s tem korakom, saj pomenijo nižje plače tudi na drugi strani manj kupne moči za prebivalce in tako dosežeš premik: blagostanja, zaposlenosti in BDP po spirali navzdol.

Ne se preveč trudi, saj ne razume. Zato pa sili v penzijon, kjer bo užival svojih manj kot 1.000€ mesečno...., no vsaj tako bi človek sklepal gledena na višino palče, ki si jo izplačuje...
Višino pokojnine sem si določil sem, njena višina me ne moti, veselilo bi me le kot vse nove upokojence, če bi odmerni odstotek namesto 60% bil v primerjavi z že upokojenimi bolj pravičnih 80%. Sicer, sto evrov pokojnine gor ali dol, prav bodo prišli drugi viri.

Glede javnega dolga kakorkoli ga obračamo je vendar dolg, ki ga bo enkrat potrebno vrniti in kot pri vsaki zadolženi nesuvereni državi ga bomo vračali po grškem modelu, torej, več državnega premoženja bomo prodali, več denarja vrnili, več bomo dolžni. Po grško bomo prosili za finančne injekcije, ki so v resnici nova dolžniška zanka.

ps. če bi bilo po mojem, pokojnine navzgor sploh ne bi bile omejene, sicer pri meni se ne bi prav nič spremenilo.

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(