36 min
Rusi Sloveniji napovedujejo kibernetsko vojno. Kako zaščititi vaše podjetje
1 ura
Nočete kupiti bitcoina? Morda vas prepričajo kriptodelnice
2 uri
Gradnja hitre ceste od priključka Velenje jug do priključka Slovenj Gradec jug na 3. razvojni osi sever (Oglas)
2 uri
Hitra rast števila kibernetskih napadov na mobilne telefone – kako jih zaščititi
2 uri
Ste izpeljali odličen B2B e-commerce projekt? Prav vas iščemo!
3 ure
Subvencije za energente: podjetja bi lahko še dolgo čakala na polno izplačilo
3 ure
Quercus: S popolnim vinom za žar lahko v nagradni igri osvojite – žar! (Oglas)
3 ure
Vino tedna: Gevrey-chambertin 1er cru 2019, Joseph Drouhin
3 ure
Vinska klet Metlika ima novo blagovno znamko Jurius
5 ur
(Intervju) Saška Rihtaršič, Danfoss: Vsa Evropa bi se lahko ogrevala z odpadno toploto iz industrije 2
8 ur
Škrabec, Petrič in Južna spet slavijo 1
8 ur
Chris Barton, britanski komisar za trgovino: Uporabite nas. Smo odlična odskočna deska do največjih trgov
14 ur
BMW v najdaljšem slovenskem predoru razkril kupejevskega X2 in največjega minija
15 ur
Električni avtobusi, vodikova centrala in polnilnice v Kranju 5
15 ur
Najbolj brani članki danes
16 ur
Kibernetska varnost postaja glavno poslovno tveganje. Zakaj? (PRO)
16 ur
Tako Gruntek raste z dostavo zelenjave od njive do mize
16 ur
JEK 2: jedrska resolucija v državni zbor po hitrem postopku 4
18 ur
Nepremičninska strokovnjaka o dogajanju v Evropi in Sloveniji
18 ur
Kia EV9 je svetovni avto leta 2024, med zmagovalci še BMW 5, volvo EX30, ioniq 5 N in toyota prius 5

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.404
[pobalin]
> [shadow]
> Finance so leta nazaj objavile cenik. Prevoz z rešilcem, bolnišnični dan in zdravilišče znajo biti dragi. Ostalo je znosno.

Ne zanima me cenik zdravstvenih storitev. Zanima me, kaj krije moja polica dopolnilnega zdravstvenega zavarovanja. Ni namreč vseeno, ali za zdravniški pregled ali dan bivanja v bolnišnici krije 300, 100 ali 10 evrov, za operacijo 10 jurjev ali manj kot enega...
Polica, ki jo skleneš recimo z Vzajemno, ni zgolj pogodbeni odnos med tabo in Vzajemno, ampak je v tem odnosu tudi država, ki pravi, od jutri pa za to in to storitev Vzajemna ne plača več 10% ampak 20%. Prav tako Vzajemna ni tista, ki bi se z izvajalci pogajala kakšne so cene posamičnih storitev, ampak to v svojem imenu in v imenu Vzajemne naredi ZZZS.

In zato tukaj ne more biti tako natančno določeno kaj ti krije to zavarovanje, saj ne ti ne Vzajemna na številne vidike tega zavarovanja ne moreta vplivati.
> Če se zavestno odločiš za življenje brez dop. zav., potem je to rizik, ki si ga moraš biti sposoben privoščiti.
> Te pa znajo strašiti, da si za XY poseg uredi dopolnilno, potem pa je doplačilo nekaj 10 €. Dopolnilno za najkrajšo možno dobo me ne pride manj kot 500.

Jaz verjamem v vzajemnost in razpršitev tveganj kot osnovni postulat zavarovanja, zato sem zagovornik dopolnilnega zavarovanja. Ker menim, da morda ni najbolj enostavno ljudi prisiliti v vse, kar se zdi družbeno pozitivno, sem se s kepo v želodcu sprijaznil, da je dopolnilno zdr. zav. prostovoljno. Sem ga pa vedno vplačeval, tudi ko dolga leta nisem zdravnika videl niti od daleč. Zavedal sem se, da v mojih najbolj zdravih in produktivnih letih zdravstvo rabijo moji starši in otroci, jaz ga bom pa vedno več rabil na stara leta. In tako iz roda v rod, akobogda.
Zavarovalnice kot je Vzajemna zato zahtevajo, da sodeluje pri določanju cen posamičnih storitev, da se jim omogoči pogajanja z izvjalci itd.

To pa državi ni v interesu, ker če bi se to naredilo, bi lahko rekla Vzajemna recimo od sedaj naprej plačamo toliko in toliko za to storitev, ker smo se za tako ceno zmenili recimo v Postojni in Mariboru. Lahko greste tja, pa vam ni potrebno doplačati niti evra, lahko pa greste v Ljubljano, pa boste tam morali doplačati toliko in toliko, ker imajo tam dražje storitve. Tega pa zdravniško-dobaviteljska mafija, ki je povečini skoncentrirana v Ljubljani noče.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen