Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[shadow]
Finance so leta nazaj objavile cenik. Prevoz z rešilcem, bolnišnični dan in zdravilišče znajo biti dragi. Ostalo je znosno.
Ne zanima me cenik zdravstvenih storitev. Zanima me, kaj krije moja polica dopolnilnega zdravstvenega zavarovanja. Ni namreč vseeno, ali za zdravniški pregled ali dan bivanja v bolnišnici krije 300, 100 ali 10 evrov, za operacijo 10 jurjev ali manj kot enega...
Če se zavestno odločiš za življenje brez dop. zav., potem je to rizik, ki si ga moraš biti sposoben privoščiti.
Te pa znajo strašiti, da si za XY poseg uredi dopolnilno, potem pa je doplačilo nekaj 10 €. Dopolnilno za najkrajšo možno dobo me ne pride manj kot 500.
Jaz verjamem v vzajemnost in razpršitev tveganj kot osnovni postulat zavarovanja, zato sem zagovornik dopolnilnega zavarovanja. Ker menim, da morda ni najbolj enostavno ljudi prisiliti v vse, kar se zdi družbeno pozitivno, sem se s kepo v želodcu sprijaznil, da je dopolnilno zdr. zav. prostovoljno. Sem ga pa vedno vplačeval, tudi ko dolga leta nisem zdravnika videl niti od daleč. Zavedal sem se, da v mojih najbolj zdravih in produktivnih letih zdravstvo rabijo moji starši in otroci, jaz ga bom pa vedno več rabil na stara leta. In tako iz roda v rod, akobogda.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen