Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-317028 sporočil: 30.415
Naj mi predlagatelj zakona ali nekdo razumsko obrazloži zakaj po upokojitvi ob polni zaposlitvi 8 ur ne morem prejemati polne pokojnine? Naslednje leto se bom upokojil s polno pokojnino v višini 1000 evrov, nadaljeval bi delo v lastnem podjetju in še naprej prejemal plačo v višini 2000 evrov bruto oz. 1100 evrov neto, stroški za podjetje so 2160 evrov, torej podjetje bi v proračun in državne socialne blagajne iz moje bruto plače in na bruto vsaki mesec nakazalo 1060 evrov, kar je več kot mi država nakaže pokojnine, po domače država mi na moj osebni račun nakaže 1000 evrov pokojnine iz mase 1060 evrov, ki jih je moje podjetje nakazalo državi. Je kdo oškodovan? Sem mogoče jaz koga oškodoval? Sem nekom kaj ukradel? Ima mogoče nekdo zaradi mene manj?

Iz predloga zakona je razvidno, da me bo zaradi tega, ker kot upokojenec želim še naprej delati, prispevke in davke plačati, država oglobila z globo v višini 600 evrov, ki jo bo odtrgala od moje pokojnine!!!??? Zakaj? Kaj sem naredil? Torej, zato ker želim še naprej delati me država želi oglobiti!? Seveda, da ne bi vsaki mesec plačal 600 evrov globe se ne bom zaposlil in bo država vsaki mesec ostala brez mojih 1060 evrov, seveda mojih 1000 evrov pokojnine mi bo morala nakazati. Kaže, da je Levica prinesla v vlado veliki kup norosti in se je pri Šarcu zbrala nora kritična masa za sprejemanje norih odločitev.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen