Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-207617 sporočil: 6.899
[Endimion]

Razlika je v načinu poslovanja. Podjetju s tem, ko mu padajo prihodki, padajo tudi odhodki (spploh, če gre za kupoprodaja blaga), Država pa ima svoje obveznosti precej zacementirane. In ko useka kriza, se prihodki zmanjšajo, obenem pa se zaradi stroška sociale odhodki povečajo. Skratka ko podjetja odpuščajo da bi preživela, ali celo propadajo, breme vzdrževanja teh ljudi preide na državo.
Lepo povedano. Vecja podjetja ki imajo neko dodano vrednost sicer precej trpijo, sticky wages in toga zakonodaja lahko kaksno tudi potopi. Glede drzave pa je treba dodati nekaj zelo zelo pomembnega. Financno suverena drzava lahko deluje proticiklicno, ker tiska svoj denar. Zato ji naceloma ni treba cepeti na (zelo) veliki zalogi denarja. Kolonija za hranjenje interesov nemskega velekapitala pa seveda nima financne suverenosti, in ce se kdaj znajde v zgornjem scenariju brez rezerv, jo napadejo jastrebi in s simbolicnimi podkupninami za plemenske poglavarje okradejo provinco za kako milijardo ali dve.

Priljubljen nacin je kreditiranje po absurdnih obrestih. Ker pa se lahko najdejo tudi drugi krediterji, je se bolj prakticno uzurpirati provincialen bancni sistem in od drzave in njenih bank prisilno odkupovati assete po kriminalno diskontiranih vrednostih, da provinca dobi kakrsen koli cashflow, medtem ko je politicno odrezana od financnih trgov.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen