Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Guardianova klimatska urgenca: sadite drevesa

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-178149 sporočil: 4.311
[Glavni forum] Tema: Guardianova klimatska urgenca: sadite drevesa
[#2783031] 09.07.19 07:23 · odgovor na: (#2783006)
Odgovori   +    0
[abohte]
> [MarijanMacek]
> Hvala lepa, da si me podučil, kar sem sam že napisal.

Nova informacija je ta (da ne bo pomote, ta informacija je nova tudi zame), da se billion v UK včasih še vedno uporablja za zapis 10^12 (zato sem boldal: "...the long scale definition still enjoys some limited usage in the UK"), medtem ko je iz tvojega zapisa izhajalo, da se je ta zapis v UK zgolj včasih uporabljal (sedaj pa ne več). Očitno se ta zapis še vedno uporablja, čeprav zelo redko.
Kar je novo zate, ni nujno zame. S tem billion je sama zmešnjava! Vsekakor pa jaz bolj verjamem cambridškemu slovarju kakor wikipediji, ki mi je bila že pred dolgo časa prvi vir razlikovanja med dolgo in kratko definicijo. Vsega so pa krivi Amerikanci, z vsiljevanjem svoje nekulture, tudi izvorni državi angleškega jezika, kamor sodi tudi nesrečna beseda billion in njen dvojni pomen v 1.000 kratni razliki. Idealno za mešetarjenje na borzi! (no roko na srce, pojem so prevzeli od Francozov, ki ga v dolgem pomenu uradno ne uporabljajo že skoraj 50 let).
Seveda se taka papazjanja lahko godi samo ne-naravoslovcem in ne-tehnikom, kamor sodiju žurnalisti in ekonomisti per se. Posvečeni raje uporabljamo standardizirane predpone, toda pozor, pri prekolužcih se v vsakdanjem pogovoru in pisanju tudi to ne uporablja....

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(