Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
Zadnja sprememba: bc123a 04.07.2019 14:10
[PetraS]
ne bom zlo pametna, ker še nisem tega natančneje preučila, ampak ravno zadnjič sem se pogovarjala z enim analitikom, ki opaža, da "magija Amazonovega efekta" izginja - pravi, da spet bolj postaja in kupovanje v fizičnih trgovinah.
To za slovenijo definitivno ne velja, ker ce si malo svetovljana, se hitro vidi da v Sloveniji ogromno stvari enostavno ne dobis. Jaz ze spodnje gate kupujem direktno iz nemcije (ne amazon), kavbojke iz angleskega amazona, cevlje pa (ker jih dosti unicim in so imeli majhne zaloge) preko ene treh evropskih spletnih trgovin.

Zanimivo je, da sem vse to kupoval v sloveniji, potem je pa kar naenkrat bilo "joj, nimamo vec", ali pa "nehali so proizvajati" (kako zlahka se prodajalci zlazejo).

Ravno sedaj gledam da bo spet treba narociti nekaj iz ameriskega amazona, ker drugje nikjer ni, ampak ok, tudi v EU nikjer ne dobim :)

Skratka, za slovenijo je zadeva precej drugacna kot za americana ki ima Amazon prime in naroca recimo plenice in vsakodnevno robo, ki bi jo lahko dobil v lokalnem walmartu, ker je pac zastonj dostava, ceprav je to definitivno izguba za prodajalca ali proizvajalca.

Kaj hocem reci, v sloveniji amazon ne bo nic unicil, ker nima kaj za uniciti, je ze itak vecina trgovin crap. Najvec so "unicili" diskontarji. Matr, pa saj razen v najvecjih megacentrih v normalnih trgovinah ne dobis nic vec v Mercatorju kot v Hoferju.

V Berlinu je tako kot pri na vsaki ulici mercator tam Aldi. In slovenske trgovine se kar trudijo da cimprej podlezejo.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen