Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-180464 sporočil: 4.080
[0329Softb]
Malce sem se poglobil v greh (poroštvo) Kalanove :

- Kalanova je prevzela vodenje zdravniške zbrnice (ZZ) sredi odprtega projekta - izgradnja stavbe ZZ, obenem bila še vedno direktor ZD Izola,

- izvajalec projekta, je bil v izjemno slabi finančni kondiciji , tik pred stečajem in ni mogel nabaviti materiala za streho, obenem pa mu je pri ZZ viselo več kot milijon evrov,

- in sedaj poteza! Kalanova je kot direktor ZD Izola dala jamstvo za 150 K evrov (material za streho). Izvajalec je svoje delo opravil do konca, ZZ mu je plačala 1.5 mio, 150K nakazala direktno v trgovino in vse se je dobro končalo.

Zdaj pa k črnim scenarijem, ki bi se lahko zgodili. NI JIH. To je bila win-win situacija. NA eni strani je šla za poroka za 150K, na drugi strani pa je dolgovala krepko preko milijona, ampak ga ni mogla dati, ker pogodba ni bila izpolnjena (manjkala streha).
In ne samo to. Izvajalec je kot protiuslugo za poroštvo nakazal ZD Izola zajeten kos denarja.

AMPAK - to ni po družbenih pravilih in družba jo je obsodila pogojno na 24 mesecev!!

Če se vpraša mene. Kalanovo bi dal za predsednico vlade, države in še česa. Njen glavni in edini problem je, da ni član zdravstvene mafije, zato jo preko medijev streljajo in obešajo že leta in leta.
Jaz to razumem nokoliko drugače.
Šlo je očitno le za 150k€. Za eno direktorico se to ne zdi veliko denarja.

Očitno torej Kalanova le ni bila 100% čisto gotova, da se bo tole v redu izšlo.
Sicer bi lahko šla za poroka osebno - privat. Ampak jo za svoje zasebno premoženje očitno bolj skrbi in ni hotela tvegati, kljub temu da ji potem ne bi mogli ničesar očitati in bi ostala neomadeževana.
Kot kaže, se je odločila, da raje tvega s kršenjem zakona javni denar kot pa svoj osebni denar.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen