Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: Špeckahlanje

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[Odklop] Tema: Špeckahlanje
[#2781552] 29.06.19 13:59 · odgovor na: pobalin (#2781545)
Odgovori   +    0
Tale današnja novica z Brnika
live.finance.si/8949...-podpisana
me je spomnila na nek detajl, ki me je zmotil že pred nekaj meseci, a ga do zdaj nisem raziskal.

Gre za spletni naslov oz. ime domene ljubljanskega letališča, aerodroma Ljubljana, v ljudski rabi še vedno enostavno Brnika. Ta domena se je dolga tranzicijska leta glasila lju-airport.si, kar se mi je zdelo idiotsko. Da se je pred Googlovo vsevednostjo v domeni uporabilo angleško besedo airport, še razumem, da pa je bilo treba ljubljeno Ljubljano skrajšati na branžno kratico LJU, je pa plod omejenega uma.

Pred časom je s severa prišel bogat stric iz Nemčije in kupil letališče z domeno vred. Potem je bogati nemški stric uporabil maniro tistih Kitajcev, ki so letališče Maribor namesto z obljubljenimi mnogimi leti okrasili z neobljubljenimi kitajskimi pismenkami. Domeno lju-airport.si je ob meni neznanem času spremenil v fraport-slovenija.si. Pravzaprav je vsebine preselil na februarja 2017 ustvarjeno novo domeno, ki niti kriptografsko ne pove več, da gre za spletno stran letališča Ljubljana. Vedeti da samo, da gre za mojedeželno filialo velikega nemškega paradeželno-mestnega podjetja.

Rekli boste, pa saj je logično, da dajo vsa svoja letališča pod podobno domeno. Mogoče, ampak letališče Frankfurt, iz katerega je zrasel Fraport, se najde na domeni ... tadaaam ... frankfurt-airport.com (ki ima tudi angleško in kitajsko verzijo)!

En gros dankešen, liber her dojče paraštatlih onkel mit iber korporejt ego und ajne kolonijalistiše mentalitet!

In kaj je zdaj s staro domeno lju-airport.si? Registracija ji uradno velja do 6.6.2020, napisana je na Fraport Slovenija d.o.o., in še ne prav davno je bila urejena avtomatična preusmeritev na novo domeno. Danes ta ne deluje več tako avtomatično. Kako? Tako. Če v brskalnik vtipkaš samo lju-airport.si, kar je nekoč (skoraj zagotovo) delovalov redu, te avtomatično preusmeri na fraport-slovenija.si tam pa meni kaže mrak in črnino. Če pa vtipkaš www.lju-airport.si priletiš na www.fraport-slovenija.si, kjer pa je več uporabnega.

Zakaj se nekatere spletne strani (na primer finance.si) lepo prikažejo tudi brez vtipkavanja www., gotovo ni skrivnost. Zakaj pa stran Fraporta Letališča Jožeta Pučnika Ljubljana Brnik hoče imeti www., da se prikaže utrujenim luftpasažirjem, je pa najbrž globoka poslovna skrivnost. Čisto desno čisto spodaj se nad napisom O avtorjih prikaže "Zasnova in vsebine: Aerodrom Ljubljana. Zasnova, oblikovanje in tehnična izvedba: hal interactive".

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(