Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[kren]
Jaz pa mislim, da kar realno pove, da smo Slovenci bolj škrti (varčni) od večine ostalih Evropejcev. Da torej manj trošimo, kot bi lahko glede na prihodke.
Hja, mogoče so nas vzgajali kot nemške gospodinje. Ali pa zdaj odplačujemo (oz. bi morali odplačevati), ker smo prej trošili več kot bi lahko glede na prihodke.
Potrošnja ima pozitiven vpliv na gospodarstvo, ampak Slovencev to ne gane. Mi smo še ponosni na svojo škrtost (varčnost), potrošnja je pa v Sloveniji skoraj psovka. Trošijo bedaki, pametni Slovenci pa šparajo.
Troši plebs, da lahko elita akumulira tisti kapital, ki uide mimo dacarjev. V vsakem primeru je aktiven plebs živina, na katere hrbtni koži se vse lomi.

Očitno meniš, da je dolgoročno za nacionalno gospodarstvo fino, da se vse potroši in nič ne akumulira. Seveda si potem tudi proti vseh shemam varčevanja za penzijo, za hišo, vsemu, kar ne gre takoj v kroženje.

Malo sem pogledal, kje komentiraš, in se mi zdi, da si zastonjkar kot jaz. Zato te moledujoče pozivam, da svoj denar pošlješ po poti svojih komentarjev in plačaš naročnino na Finance. Tako bomo kletni klošarji lahko brali tvoje replike tudi pod zaklenjenimi članki. :-P

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen