Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-456970 sporočil: 137
[finance1956]
Sam imam izkušnje s poslovanjem podjetij iz obeh držav. Tako je kot pravijo nekateri tukaj: s Srbi drži ustni dogovor, v mojem primeru je vedno držalo, leta in leta, pa ne samo z enim ali dvema podjetjema. S Hrvati niti pismen dogvor ne. V bistvu naših "dobrih sosedov - prijateljev" ne mara nobeden, niti jaz ne. Spore imajo z vsemi državami na katere mejijo. Dejstvo pa je, da slovenclni ko je poletje, drvijo k njim, kot musloti v Meko. Mi slovencelni smo glupi in naivni, da se nam vsi smejijo. Primer arbitraže, kaže koliko je ta država res "prijatelska". Tito jim je dal Istro katera ni nikoli bila del Hrvaške, zdaj se pa dajajo z nami za en košček morja. Če se dobro spomnim anekdote iz 70 let, našega satirika in pisatelja Fran Milčinskega -Ježka, pravi, da bi na meji s Hrvaško naredil velik zid (kot kitajski zid) in pustil samo majhno lino na Jelšanah, da si voščimo za novo leto srečo pa to. Pol so ga zaprli zaradi nacionalističnega izpada. Ko je prišel iz zapora, je rekel, da bi zdaj zaprl še tisto lino na Jelšanah.
Glavno, da lahko brez sramu pometamo pred lastnim pragom a ne.

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(