Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-317028 sporočil: 30.415
[najobj]
> [FIN-311684]
> Že politična kultura narekuje, da bo predsednik evropske komisije postal vodilni kandidat tiste politične opcije, ki so ji volivci v novem sklicu evropskega parlamenta namenili največ podpore, torej naj se pogaja toliko časa dokler ne vskladi različne interese in dobi večinsko podporo evroposlancev. Zakaj v Sloveniji ni takšne politične kulture, da predsednik vlade mora biti iz stranke, ki so ji volivci namenili največ podpore in naj se tudi on pogaja toliko časa dokler ne uskladi različne interese in dobi večinsko podporo poslancev?

... čuj, za tote www.google.com/searc...e&ie=UTF-8 majstre je še Šarec bolj legitimen, če mene kaj vprašaš, tako da imaš ti malo dvojna merila, če jaz prav vidim ...

P.S.: tole forum.finance.si/?m=...649&single sem o novi komisiji napisal včeraj, danes pa bi stavil gajbo pira, da se nisem zmotil za več kot eno leto ...
Naš politični sistem je pač takšen, da zmagovalcem volitev npr. Jankoviču in Janši ni dal absolutne pravice oblikovati vladne večine, ker prehiter prenese pravico na poražence volitev in v bistvu iz volilnega zmagovalca in njegovih volivcev naredi poscane poražence. Poglej še eno plat našega sistema, katere volivce razen samih sebe predstavljajo danes Cerarjevi poslanci v parlamentu?

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(