40 min
V EKWB po očitkih iz ZDA potrdili likvidnostne težave. Ustanovitelj podrobneje pojasnjuje situacijo
1 ura
Delničarji Valamarja potrdili 0,22 evra dividende
1 ura
Nemška vlada malenkost izboljšala napoved gospodarske rasti
1 ura
V Severni Makedoniji volijo novega predsednika države
1 ura
Ljudi je premalo, vsi hočejo robote: Yaskawa v Kočevju v tovarno robotov vlaga 32 milijonov evrov
2 uri
Tako stroge bodo lahko omejitve pri Airbnb
3 ure
Zakaj Furs ne ponuja več podatkov o prevoženih kilometrih uvoženih vozil in kako lahko do njih pridete sami
3 ure
Kako aprilski evrski PMI vpliva na pričakovanja o obrestnih rezih ECB in kaj govori o nemški recesiji
3 ure
Kaj narediti s stavbo na Litijski? In kaj s TR2? Rešitve so na dlani! 1
3 ure
Hudo dobra živila iz presežkov sadja in zelenjave
3 ure
Izberite pravega borznega posrednika (Oglas)
4 ure
Mesec: Pokojninska reforma bo sprejeta prihodnje leto 5
4 ure
Delo: Nama v roke nemškega sklada
5 ur
Evropski parlament sprejel direktivo o trajnostnih dobavnih verigah 5
5 ur
Stroški energetske krize: koliko stane regulacija cen električne energije, kateri dobavitelji so pobrali največ 1
5 ur
Bo Aleksandra Čeferina po koncu mandata v UEFA zaposlil Sandor Csanyi iz madžarskega OTP? 1
5 ur
Primerjava: v kateri banki imajo najvišje plače
6 ur
Namesto da bi vzel lizing za avtomobil, sem raje vložil v zeleno obveznico (Oglas)
7 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
7 ur
Triglav, zdravstvena zavarovalnice je pripojena matični zavarovalnici 1

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-204390 sporočil: 13.528
[TadejK]
> [vickibedi]
> Ne vem zakaj se razburjaš.
> Banko je bilo treba napumpat z denarjem, da jo je sploh kdo bil pripravljen kupiti.
> In ja, kljub temu, so žal bili med potencialnimi kupci edino mrhovinarji.
> To pa tudi nekaj pove, ane ?

Oh ja.

Prvič, kar sem že večkrat razčlenil in dal vse linke - celo že za NKBM že takrat 2015 je bil vsaj še en čisto resen kupec (čeravno tudi rahlo mrhovinarski), ki je ponudil celih 50 mio EUR več, pa so ga gladko odpikali, ker so bili pač podmizno že zmenjeni z Apollom:
www.finance.si/8842889
Za NLB je bilo pa itak cela vrsta kupcev, če bi ponudili 100% delež in ne 50% bi jih bilo pa še več in po boljših cenah. Cf prevzem Gorenjske banke, čeprav je bila glede na svojo provincialnost bistveno manj privlačna.

Drugič, edino Apollo je zares vedel, koliko oslabitev je bilo neupravičeno oblikovanih in jih bo NKBM dobila nazaj v obliki izrednih dobičkov. Ostali so pač imeli vpogled v uradne podatke, ki jih je scoprala slovenska trojka jeseni 2013.

retjič, po mojem se ne razburjam nič bolj kot ti.
Jaz se sploh ne razburjam, ampak samo predavam :)
www.youtube.com/watc...I&index=10

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen