Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-514918 sporočil: 2.327
Zadnja sprememba: anon-514918 10.05.2019 19:27
Hotel sem reči, da so v slovenskem kmetavze-raju še vedno prepričani, da je samo večstrankarski sistem tisti, ki vodi dalje. Resnica je seveda povsem drugačna, le da gre za dvakrat zavite zadeve in jih pač povprečen slovenski univerzitetni profesor, s svojim omejenim itelektom, ne more dojeti. Ker pa je tak osebek uradno na vrhu piramide znanja in "znanja", se zadeva seli po Pascalovem trikotniku po družbi navzdol. Drug element, ki (v Sloveniji) to omogoča, je uzakonjena nenaravnost lastništva kapitala. V Sloveniji imamo torej delovanje dveh najmočnejših družbenih elementov, to je, znanja in kapitala, s pomočjo ustave in zakonodaje, uravnano tako, da ne eden in ne drugi ne moreta prosto napredovati. To se najbolj očitno vidi v konstantnem, 40 letnem, zaostajanju za tehnološkim razvojem v svetu in konstantnimi napadi države tako na državni, kot privatni kapital. Vidimo torej, da kapital v Sloveniji ni samoroden samo zato, ker so njene univerze bebave.

Hotel sem poudariti, da slovensko družboslovje, nasprotno od kitajskega in ruskega, ni sposobno ugotoviti, da v Ameriki vlada enopartijski sistem, tako kot je včasih vladal v Sovjetski zvezi ali SFRJ. Osnovna razlika med temi sistemi je bila samo v stopnji ekspertnosti vodenja. Sovjetska Zveza v času Stalina je bila enako vodena, kot Amerika. V Stalinovi Sovjetski Zvezi je bil celo državni kapital bolje alociran, kot takrat v Ameriki privatni kapital. Pogrome proti neželenim etničnim skupinam pa sta poznali obe državi, tako SZ kot ZDA. ZDA so v imenu politične demokracije in svobode celo popolnoma iztrebile domače prebivalstvo, Stalin ga je samo preseljeval.

Slovenski družboslovci zaradi slabega intelekta in nesposobnosti enakopravnega nastopanja na svetovnem trgu, torej ne ločijo realnosti od videza, ali pa tega nočejo. Z vidika univerze je seveda vseeno ali je dala diplomo ali doktorat nekomu, ki je v resnici bebec ali takemu, ki se samo dela, da je bebec, ker pač ve, da bo tako najbolje prišel skozi.

Če povem še enkat, Amerika ima enopartijski sistem, ki se zaradi večje dopadljivosti in možnosti selekcije ljudem kaže v dvojni luči. Tega, kar sam sistem poganja, to je, kapital in njegovo lastnino, pa nobene volitve v Ameriki ne morejo spremeniti. Zato tudi dvopartijsko-predsedniški sistem. Osnovna naloga tega sistema je, da politično, skozi volilni proces, prepreči razpravo o naravi kapitala. To pa se lahko dela samo z dvostrankarskim sistemom, združenim s predsedniškim sistemom. Najlažje pa se to naredi, da vsebino spremeniš v igro in spektakel.

Če pozabiš na barvice, lahko vidiš, da je to isto, kot ima Kitajska ali smo imeli v SFRJ. Razlika med Ameriko in sodobno Kitajsko je samo v stopnji dovoljenega opletanja z gobcem v javnosti. Doma pa pač lahko vsakdo opleta, kot ga je volja, vendar pa to v nobenem primeru ni gradnik kapitala. O kapitalu se na Kitajskem in v Ameriki odloča na enak način, le imena institucij so drugačna. V Ameriki so to dojeli pred petimi leti, ob znani aferi v kitajskem političnem vrhu, ki pa so jo bebavi slovenski mediji v glavnem preskočili, čeprav je bila ravno ta afera krucialnega pomena za novo definiranje pojmovanja Kitajske v ameriški javnosti in tudi v svetu kapitala.

Problem razmerja med SFRJ in Ameriko je bil povsem drugačen v enem samem detajlu, in sicer, Josip Broz ni bil sprejel zahteve Edvarda Kardelja, da se poleg Marxa v študijske programe slovenskih univerz uvrsti tudi Friedmana in Hayeka. To je bistvo vsega problema z nekdanjo Jugoslavijo, sicer bi ta s svojim sistemom že zdavnaj šišala celoten svet tudi brez Tita.

Še enkrat. Nikoli, po letu 1930, ni bilo nobene razlike v vodenju ekonomskega sistema Združenih držav Amerike in Sovjetske Zveze v času Stalina. Razlika naspoti kasneje, zato ker Hruščev deloma sprejme angleški tip aparthajd - segregacijske politične demokracije v razmerju do kapitala. Negacija tega, bi bila negacija temelja nastanka Združenih držav Amerike.

V sodobni družbi stopnja lupetanja v javnosti in doma ne igra nobene vloge v relaciji do implementacije kapitala. Ergo, z angleškim tipom parlamentarnega sistema si lahko rit obrišemo. Amerika si jo je že zdavnaj.

Žal ima EU še veliko slabši politični sistem kot Angleži in bo seveda zato v prihodnje ustrezno nasrkala. Tako, da nalogo politike v Sloveniji, vidim v tem, da osvobodi kapital in pobere od Unije vse, kar nudi, z obvezno stalno rezervo nizkega štarta za izhod iz nje.

Uriah Heep.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen